Akademia Pana Kleksa czaruje klimatem. Tomasz Kot w charyzmatycznej roli - zobaczcie nowy zwiastun

Filmy/seriale
1637V
Akademia pana kleksa - ujęcie ze zwiastuna
Iza Łęcka | 05.12.2023, 12:44

Reżyser Maciej Kawulski pragnie zaprosić widzów na historię, w której rządzi dziecięca wyobraźnia. Najnowszy trailer zachęca do zagłębienia się w przygodzie Ady – dziewczynka trafia do magicznego świata Ambrożego Kleksa.

Najnowszy film czerpiący garściami z twórczości Jana Brzechwy jest dla wielu odbiorców jedną z najbardziej intrygujących polskich propozycji na początku 2024 roku. I nie ma się w sumie czemu dziwić, bowiem scenografia i klimat „Akademii Pana Kleksa” wydają się zapowiadać całkiem interesującą produkcję nawiązującą do klasyku z 1984 roku, kiedy w główną rolę wcielił się Piotr Fronczewski.

Dalsza część tekstu pod wideo

W nowej „Akademii Pana Kleksa” występują Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek oraz Konrad Repiński – tym razem charyzmatycznego nauczyciela zagra Tomasz Kot, gwiazda takich filmów jak „Bogowie”, „Zimna wojna” czy „Skazany na bluesa”.

Maciej Kawulski nie tylko zajął się reżyserią, ale współpracował z Krzysztofem Gurecznym oraz Agnieszką Kruk nad scenariuszem – twórca planuje także przygotować całe uniwersum, które nie może narzekać na rozgłos. Niedawno informowaliśmy o piosence przygotowanej przez wielu popularnych, polskich wykonawców promującej projekt.

„Akademia Pana Kleksa” zadebiutuje 5 stycznia, lecz seanse przedpremierowe rozpoczną się już 25 grudnia. Poniżej zobaczycie pełen zwiastun wprowadzający w uwspółcześnioną przygodę Ady, która bierze sprawy we własne ręce i stworzy własną wersję bajki.

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze…

Źródło: YouTube.com

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper