GTA 6 – 23 szczegóły i Easter Eggi z pierwszego zwiastuna. Rockstar bawi się ze społecznością

Gry
12137V
GTA 6 – 23 szczegóły i Easter Eggi
Iza Łęcka | 05.12.2023, 10:52

1 minutę i 31 sekund trwa pierwszy zwiastun GTA 6. Za sprawą materiału twórcy wskazują na klimat, jakiego będziemy mogli się spodziewać, pokazują miasto, prezentują głównych bohaterów, a jednocześnie dodają mnóstwo smaczków i niespodzianek, nad którymi warto się pochylić.

Na premierę GTA 6 musimy zaczekać do 2025 roku, choć raport Take-Two wskazuje, produkcja może zadebiutować na samym początku analizowanego okresu. Pierwszy zwiastun wzbudził niemałe emocje wśród wielu obserwatorów i, jak przystało na Rockstar, zawiera sporo odwołań i Easter Eggów. Sprawdźmy kilka z nich!

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

GTA 6 wprowadza 2 bohaterów

W jednym z niepotwierdzonych doniesień na temat GTA 6 mogliśmy przeczytać o parze dwóch głównych bohaterów. Pierwszy zwiastun prezentuje zarówno mężczyznę, jak i kobietę, co więcej, Rockstar potwierdziło nawet pierwsze imię, bowiem protagonistka wychodząca z więzienia ma na imię Lucia. Zgodnie ze spekulacjami jej ukochany nazywa się Jason. Studio, pracując nad postaciami, miało inspirować się historią Bonnie i Clyde'a, amerykańskimi przestępcami z lat 30. XX wieku.

undefined

GTA 6 zaprasza do Vice City

Pierwszy zwiastun stanowi drobną wizytówkę okolic Vice City, a jednocześnie potwierdzenie, że w tym mieście rozgrywa się akcja gry. Miejscówka inspirowana rzeczywistym Miami została umiejscowiona w stanie Leonida.

Według wciąż niepotwierdzonych plotek GTA 6 prawdopodobnie zaoferuje aż trzy miasta, a fabuła nie będzie rozgrywać się wyłącznie w Vice City. Na potwierdzenie tego typu doniesień musimy jednak zaczekać do czasu prezentacji następnych materiałów Rockstar.

undefined

GTA 6 stawia na współczesność

„Gdzie jest ten klimat prawdziwego GTA?!” – na tego typu komentarze możecie natrafić, przeglądając reakcje na trailer tytułu. Warto jednak zauważyć, że deweloperzy czerpali garściami z atmosfery współczesnego Miami, które jest niezwykle barwne i przepełnione pozytywną energią. Materiał nawiązuje do tych założeń, jednocześnie pokazując niezwykłą różnorodność – nie tylko wśród postaci.

undefined

GTA 6 skupi się na social mediach

W jednej z wcześniejszych plotek mogliśmy natrafić na wiadomości, według których w GTA 6 nie zabraknie mediów społecznościowych. Trudno powiedzieć, czy bohaterowie będą dzielić się relacjami z akcji lub napadów, czy jednak smartfon posłuży im jako narzędzie do poznawania istotnych wydarzeń organizowanych w Vice City. Rockstar skupia się na współczesności, nie zapominając o tak popularnych aplikacjach jak Instagram czy Tik-Tok.

undefined

GTA 6 i udział w napadach

Czy wyobrażacie sobie najnowszą część Grand Theft Auto bez napadów? Pierwszy zwiastun nie skupia się na tego typu aktywnościach, choć na sam koniec otrzymujemy pewne zapewnienie, że nie będzie mowy o nudzie – protagoniści wpadają do sklepu, gdzie raczej nie przyszli po bułki oraz mleko.

undefined

GTA 6 będzie pełne różnorodnej fauny

Aligatory wpadające do naszego basenu, psy biegające po plaży, delfiny pływające obok bohaterów, a może flamingi przelatujące obok samochodu? Dzięki materiałowi szybko przekonujemy się, że w grze pojawi się wiele typów zwierząt. Jak wskazują plotki, zwierzaki mogą otrzymać rozbudowaną sztuczną inteligencję.

undefined

GTA 6 zaoferuje nowy poziom różnorodności NPC-ów

Na materiale widzimy plażę, która najprawdopodobniej stanowi najlepszą prezentację różnorodności mieszkańców Vice City. Pierwszy trailer wskazuje, że Rockstar dostarczy bardzo różnorodne typy NPC-ów – od koloru skóry, poprzez budowę ciała, rozmiar, rasę, a nawet style ubierania.

GTA 6 - rzeczywistość #1

GTA 6 - rzeczywistość #2

GTA 6 inspiruje się rzeczywistością

Rockstar od lat chętnie komentuje rzeczywistość poprzez zwiastuny, a nawet misje w swoich produkcjach. Nie inaczej jest w przypadku GTA 6 – pierwszy trailer pokazuje „Jokera” z Florydy i zawiera odniesienia dotyczące „Florida Man”.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #1

GTA 6 i Sessanta Nove

Sessanta Nove powraca do Grand Theft Auto. Znana marka odzieżowa z GTA 5 to odświeżona wersja Louis Vuitton. Deweloperzy wyraźnie eksponują logo SN na stroju kąpielowym jednej z mieszkanek Vice City.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #2

GTA 6 i Cheetah

W Grand Theft Auto nie może zabraknąć samochodów Cheetah? Na opublikowanym materiale widzimy pojazd, który pojawił się w każdej odsłonie od czasu GTA 3. Zespół odświeżył wygląd bryki, a jej najnowsza wersja przypomina Ferrari Testarossa.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #3

GTA 6 i Go Postal

Już w GTA 5 poczta nazywała się „Go Postal”, a następna część może nie otrzymać w tym aspekcie większych zmian.  Sland „Go Postal” można tłumaczyć jako określenie szaleństwa.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #4

GTA 6 i Dolls of Destruction

W najnowszej odsłonie uznanej serii nie zabraknie zupełnie nowych kapel. Na zwiastunie widzimy mężczyznę ubranego w koszulkę „Dolls of Destruction”, nieprawdziwego zespołu, którego utwory mogliśmy już usłyszeć w innych grach GTA.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #5

GTA 6 i Patriot Beer

W GTA 6 powróci Patriot Beer, czyli znana marka browaru, który pojawił się już w Grand Theft Auto 4 i Grand Theft Auto 5.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #6

GTA 6 i Nine 1 Nine

Deweloperzy w pewnym momencie prezentują baner „Nine 1 Nine”, który może okazać się klubem nocnym. Hasło „Why sixty-nine when you can Nine 1 Nine” ma być wabikiem na potencjalnych klientów.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #7

GTA 6 pokaże „szaloną Florydę”?

Pierwszy zwiastun gry wyraźnie wskazuje, gdzie wydarzenia zostały umiejscowione, jednocześnie twórcy nie raz, nie dwa pokazują miasto, którym inspirowali się podczas kreowania Grand Theft Auto 6. Vice City to odpowiednik Miami, a Leonida najwidoczniej reprezentuje Florydę – stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych jest pełen „szalonych ludzi”, co zostało podkreślone charakterystycznym zwrotem „Only in Leonida”, nawiązującym do sloganu „Only in Florida”.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #8

GTA 6 pełne leków i seksu

Rockstar od lat nie ucieka od trudnych tematów, co miejmy nadzieję zobaczymy także w przypadku GTA 6. Na zwiastunie obserwujemy poczynania tańczącej Latynoski, która twerkuje w klubie nocnym, lecz deweloperzy nie omieszkali także pokazać reklamę leku na potencję. Angstipan „leczy emocje”, lecz pacjenci muszą uważać – „Jeśli erekcja trwa dłużej niż 4 godziny, należy skontaktować się z lekarzem. Wyniki mogą się różnić”.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #9

GTA 6 i Weazel News

Weazel News Television to oddział informacyjny Weazel, który pojawia się w Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online. W GTA 6 nie zabraknie kanału informacyjnego, który stanowi pewnego rodzaju nawiązanie do Fox News.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #10

GTA 6 i tuning samochodów

Najnowsza produkcja Rockstar na pewno doczeka się wielu rozbudowanych systemów, a jeden z nich może być związany z ulepszaniem samochodów. Na materiale widzimy samochód z naklejkami „Vice Vinyl” i „Rideout Customs”, które zapewne odnoszą się do salonów, gdzie będziemy mogli ulepszyć pojazdy.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #11

GTA 6 z trybem pierwszoosobowym?

Jedno z ujęć zwiastuna koncentruje się na akcji policjantów wskakujących do mieszkania podejrzanych - co ciekawe, to jedyna scena, która została zaprezentowana z oczu bohatera. Czy GTA 6 już na premierę otrzyma tryb pierwszoosobowy? Przypomnijmy, że wskazany wariant rozgrywki pojawił się dopiero w next-genowej wersji GTA 5.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #12

GTA 6 i Karen

Na jednym z fragmentów z Grand Theft Auto 6 zauważamy starszą kobietę, która rzuca wymowne: „Patrzcie, kto wrócił?”. Scena stanowi najpewniej odwołanie do „Karen”, czyli amerykańskiego mema związanego ze starszymi osobami, które nie rozumieją młodzieży, mocno ją krytykują i nierzadko atakują.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #13

GTA 6 z pierwszymi gangami

W GTA 6 nie zabraknie różnorodnych społeczności, przedstawicieli różnych ras oraz grup, ale także możemy liczyć na mocną reprezentację gangsterów. Gracze najprawdopodobniej otrzymają możliwość wykonywania misji dla poszczególnych frakcji – w trakcie materiału widzimy „Thrillbilly Mud”, „High Rollerz Lifestyle” oraz trzecią, aktualnie niezatytułowaną frakcję motocyklistów.

GTA 6 - Easter Eggi i szczegóły #14

GTA 6 i poduszkowce

W jednym z ujęć trailera pojawia się poduszkowiec. Możliwe, że gracze będą mogli wskoczyć nie tylko do samochodów, samolotów, na rowery, motocykle, skutery, ale także skorzystają z możliwości pojazdu poruszającego się po wodzie.

undefined

GTA 6 i kiedy ta premiera?

Według oficjalnej informacji GTA 6 znajdzie się na rynku w 2025 roku na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Wersja na PC najpewniej trafi na rynek po roku od debiutu na konsolach aktualnej generacji. Jak jednak dzisiaj wspominaliśmy, informacje przekazane inwestorom Take-Two sugerują, kiedy konkretnie możemy spodziewać się produkcji.

Źródło: Rockstar Games

Komentarze (152)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper