Xbox Game Pass nie trafi na PS5 i Switcha. Phil Spencer potwierdza i ujawnia masę nowych szczegółów

Gry
4330V
Xbox Game Pass Phil Spencer
Wojciech Gruszczyk | 01.12.2023, 20:21

Szef Microsoft Gaming zareagował na ostatnie słowa dyrektora finansowego Xboksa, który wspomniał, że chciałby udostępnić Xbox Game Pass nawet na konkurencyjnych platformach PlayStation i Nintendo. Phil Spencer uspokoił fanów Microsoftu.

Czy Xbox Game Pass mógłby trafić na PS5 i Switcha? CFO amerykańskiej korporacji pobudził graczy, a wielu nawet wspomniało, że Microsoft chce „oddać swój największy atut”. Według opinii – Xbox miałby stać się „firmą third-party”, więc sytuację skomentował Phil Spencer.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jez Corden miał przyjemność rozmawiać z szefem Microsoft Gaming i już na samym początku rozmowy pojawiło się pytanie – czy Xbox Game Pass może trafić na urządzenia PlayStation i Nintendo? Phil Spencer podkreślił, że nie ma takiej opcji.

Zacznę od tego, że nie mamy planów wprowadzenia Game Passa na PlayStation lub Nintendo. Nie ma tego w naszych planach. Ale myślę, że trafiłeś w sedno "co to znaczy posiadać konsolę Xbox". Chcę się skupić na tym, jak nadal wprowadzać innowacje dla ludzi, którzy zdecydowali się na naszą platformę sprzętową? I jak sprawić, by nadal czuli się dobrze z inwestycją w to, co zbudowaliśmy. Oczywiście będę miał swój własny punkt widzenia na nasz sprzęt. Ale myślę, że nasze zespoły sprzętowe wykonały świetną robotę z Xbox Series X i Xbox Series S, zapewniając wartość i wydajność w linii urządzeń. Kiedy myślę o inwestycjach w takie rzeczy jak Game Pass, Xbox Cloud Gaming, cross play, cross save i ID@Xbox - chcę, abyśmy nadal wprowadzali innowacje, aby ludzie korzystający z naszej konsoli czuli, że inwestujemy w konsolę, która odpowiada ich zaangażowaniu. Game Pass był jedną z rzeczy, które zbudowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat i nadal rozwijamy, jest na PC, jest w chmurze. To ważna część tożsamości konsoli Xbox. I myślę, że tak pozostanie. Będziemy też nadal szukać przyszłych sposobów na wprowadzanie innowacji w naszym portfolio gier i na naszej platformie

Dziennikarz Windows Central poruszył także temat planu rodzinnego Xbox Game Pass – Microsoft chce zaoferować taką propozycję:

Tak, istnieje harmonogram dla planu Xbox Family. Wprowadzamy go na rynek, by się uczyć. Ważne jest dla nas i dla wszystkich, aby zrozumieć, że Game Pass jest głównie napędzany przez zawartość naszych partnerów. Tak, wprowadzamy nasze gry first-party i uważam, że to ważna część naszego równania. Ale musimy również nadal budować usługę, która działa również dla twórców zmierzających do Xbox Game Pass. Przeprowadzamy więc testy, przyglądamy się temu, co dzieje się na rynku, dzielimy się tymi danymi z naszymi partnerami. Musimy opracować propozycję wartości dla twórców i graczy, aby była ona korzystna dla obu stron. Udało nam się to osiągnąć dzięki strukturze Game Passa. Będziemy nadal szukać sposobów na zapewnienie wartości większej liczbie klientów, jednocześnie nadal czyniąc ją świetną usługą dla twórców

Jak widać gracze nie muszą się obawiać, że nagle „Xbox stanie się firmą third-party” i zacznie oferować swoje gry konkurencji. Microsoft wydał miliardy na przejęcie korporacji i teraz chce wykorzystywać deweloperów do tworzenia gier ekskluzywnych i tytuły będą trafiać na Xboksy, PC i do Xbox Game Pass.

Zachęcam do zapoznania się z całym wywiadem, w którym Phil Spencer wspomina jeszcze o samych innowacjach związanych ze sprzętem czy też podejmuje temat powrotu niektórych IP od Activision Blizzard.

Źródło: WindowsCentral

Komentarze (251)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper