Xbox Game Pass może trafić na PS5 i Switcha? Microsoft chce oferować swoje gry i usługi na różnych sprzętach

Gry
2843V
Xbox Game Pass logo
Wojciech Gruszczyk | 29.11.2023, 16:49

Powraca temat potencjalnego udostępnienia Xbox Game Pass na konkurencyjnych konsolach. Tim Stuart podczas konferencji poruszył temat oferowania gier Microsoftu oraz usług na różnorodnych urządzeniach.

Już kilkukrotnie pojawiły się informacje, według których Microsoft rozważa oferowanie Xbox Game Pass na dosłownie wszystkich sprzętach – nie tylko na swoich konsolach, komputerach osobistych, smartfonach, tabletach, ale także na platformach konkurencji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuację w pewien sposób poruszył dyrektor finansowy Xboksa, który podczas Wells Fargo TMT Summit wspomniał o bardzo istotnej roli usług dla Microsoftu. Tim Stuart jest przekonany, że oferowanie gier Activision Blizzard na konsolach PlayStation i Nintendo jest ważnym czynnikiem, ponieważ korporacja może zarobić duże pieniądze dzięki przykładowo serii Call of Duty.

CFO potwierdził, że Microsoft rozszerza swoją „dźwignię operacyjną” i zamierza skupić się na grach first-party, subskrypcjach oraz reklamach. Tim Stuart „nie ogłasza niczego na szeroką skalę”, ale przedstawiciel korporacji potwierdził, że misją Xboksa jest przeniesienie „własnych doświadczeń i usług subskrypcyjnych na każdy ekran, na którym można grać w gry”.

To oznacza smart TV. To oznacza urządzenia mobilne. To oznacza to, co w przeszłości uważalibyśmy za konkurentów, takich jak PlayStation i Nintendo. Idziemy do GeForce Now firmy Nvidia, ich usługi subskrypcji gier.

Dyrektor finansowy wspomniał o PlayStation i Nintendo, co zostało szybko wyłapane przez graczy, ale tak naprawdę trudno powiedzieć, co to oznacza. Czy Sony może zgodzić się na wrzucenie Xbox Game Pass na PS5 i Switcha? Jest to na pewno ciekawa koncepcja, która pewnie zainteresowałaby wielu graczy.

Tim Stuart w trakcie wydarzenia nie ukrywał, że bardzo odpowiada mu model Xbox Game Pass, ponieważ w tej sytuacji firma może stale otrzymywać pieniądze od graczy, a nie musi skupiać się wyłącznie na poszczególnych premierach. 

Źródło: Techraptor.net

Komentarze (320)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper