STALKER 2 na nowym zwiastunie! Znamy termin premiery – gra pokaże światu „niezłomnego ducha Ukrainy”

Gry
8230V
STALKER 2
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2023, 21:17

GSC Game World potwierdziło rozpoczęcie ostatecznego etapu rozwoju STALKER 2. Gra znajduje się na dosłownie ostatniej prostej i deweloperzy nie tylko opublikowali nowy zwiastun produkcji, ale również potwierdzili termin premiery.

Już dzisiaj prezentowaliśmy na portalu szereg nowych informacji o STALKER 2, które powinny zainteresować fanów IP. Twórcy wykorzystali najnowszą imprezę redakcji PC Gamer, by pokazać nowe ujęcia z gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2024 roku odbędzie się premiera STALKER 2. Twórcy potwierdzili, że gra zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku, więc już za kilka tygodni powinien rozpocząć się ostateczny etap promocji przygody.

STALKER 2 otrzymał tytuł „Most Wanted” („Najbardziej pożądana”) gry konferencji PC Gaming Show i z tej okazji możemy sprawdzić nowy materiał z produkcji.

Produkcja to najbardziej rozbudowana gra w historii GSC Game World:

STALKER 2 to największa i najbardziej złożona gra w naszym życiu. Od samego początku była ambitna, ale ewoluowała w ostateczne wyzwanie. Ma dla nas ogromne znaczenie i głęboko osobisty związek, stworzony w najbardziej stresujących warunkach, jakie można sobie wyobrazić, w tym pandemii, wojnie, relokacji, cyberatakach, zagrożeniach życia i nie tylko.

Evgeniy Grygorovych w specjalnym oświadczeniu dla PC Gamera podkreślił, że STALKER 2 powstaje w naprawdę trudnych warunkach, część zespołu musiała wyjechać do Czech, ale w Ukrainie wciąż trwa wojna, co wpływa na cały zespół:

W Ukrainie wciąż trwa wojna. Ci, którzy obecnie walczą na froncie, w tym pracownicy GSC, są prawdziwymi bohaterami. Nie wszyscy z nich zostali do tego przeszkoleni. Po prostu nie mogli się odwrócić.

Prace nad grą są finalizowane, a STALKER 2 jest w zasadzie traktowany jako „produkt narodowy”, który ma pokazać siłę Ukrainy.

STALKER 2 był dla nas ważny jeszcze przed wojną, ale teraz jest produktem narodowym, którego celem jest przekazanie światu niezłomnego ducha Ukrainy. Dziś świętujemy tutaj nasze zwycięstwo, jednocześnie dążąc do ostatecznego triumfu naszej ojczyzny w przyszłości. Jestem przepełniony radością z faktu, że STALKER 2 wchodzi w końcową fazę rozwoju. Stalkerzy wkrótce ponownie spotkają się w Strefie. Dziękuję wszystkim za tę nagrodę

Źródło: PC Gamer

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper