Red Dead Redemption 2 z rekordowym zainteresowaniem na Steam. Rockstar nie musi się nawet starać

Gry
1702V
Red Dead Redemption 2
Iza Łęcka | 28.11.2023, 11:39

Gracze z całego świata niecierpliwie czekają na pierwszy zwiastun GTA 6, tymczasem nie słabnie także popularność innego tytułu Rockstar. Przygoda Arthura Morgana może pochwalić się rekordowym wynikiem na Steam.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na pierwszych platformach w 2018 roku, jednakże na PC (Steam) znalazło się dopiero 5 grudnia 2019 roku. Choć od premiery minęło już sporo czasu, wielokrotnie przekonaliśmy się, że pozycja przesiąknięta klimatem Dzikiego Zachodu nadal robi ogromne wrażenie – a najnowsza promocja sprawiła, że sięgnęło po nią jeszcze więcej odbiorców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra jednego z najbardziej znanych zespołów w branży jest aktualnie dostępna za 82,46 zł (standardowa cena 249 zł), co zachęciło klientów do aktywności. W weekend na serwerach zagościło aż 77 655 osób – jest to rekord dla produkcji, która nigdy na platformie Valve nie cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem.

W ostatnich 24 godzinach w Red Dead Redemption 2 zagrało blisko 70 tysięcy użytkowników Steam, a to potwierdza, że kolejni odbiorcy ochoczo poznają rozbudowaną fabułę i wszelkie jej smaczki – ukończenie głównego wątku zajmuje aż 50 godzin.

Jak widać Rockstar nie musi się nawet śpieszyć. Red Dead Redemption 2 od dawna nie otrzymało znaczących aktualizacji, nigdy nie doczekało fabularnych dodatków, a społeczność RDR już nawet organizowała protesty, reagując na nieustanne rozwijanie GTA Online zamiast Red Dead Online – swego czasu informowaliśmy o „pogrzebie” sieciowego trybu. Mimo to nie brakuje zainteresowanych klimatyczną produkcją.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: Gamingbolt.com

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper