Gothic 2 Classic działa w 35-60 fps. Test wskazuje na problemy - sprawdźcie porównanie grafiki

Gry
3416V
Gothic 2 Classic - porównanie graafiki
Iza Łęcka | 27.11.2023, 09:03

Gothic 2 Complete Classic, czyli dopakowanie wydanie kultowej produkcji z 2002 roku, otrzymało na Nintendo Switchu dwa tryby rozgrywki, jednakże nawet stawiając na „wydajność” nie doświadczycie rozgrywki w 60 klatkach na sekundę. Gra nie odznacza się satysfakcjonującą płynnością na platformie Nintendo.

Gothic 2 Classic jest najnowszą edycją jednej z pozycji wchodzącej w skład cenionego uniwersum, która w tym tygodniu zadebiutuje wyłącznie na Nintendo Switchu. W minionym tygodniu sprawdziliśmy pierwszy gameplay, natomiast kolejne materiały wskazują, że urządzenie Japończyków powinno już przejść na zasłużoną emeryturę.

Dalsza część tekstu pod wideo

W 2023 roku nie brakowało pozycji, które mierzyły się z większymi lub mniejszymi kłopotami na hybrydowym sprzęcie Nintendo. Mogliśmy jednak sądzić, że najnowsze wydanie Gothica zaoferuje 60 klatek w niemal każdym momencie rozgrywki, tymczasem pojawiają się pewne niedogodności.

W trybie wydajności doświadczymy scen, kiedy rozgrywka oscyluje w oczekiwanej jakości, choć wejście do miasta lub spotkanie przeciwników w lesie automatycznie zaburza doświadczenie, gdyż szybko obserwujemy spadki płynności nawet do 38 fps.

W trybie jakości gra działa w 43-45 fps w zamku, natomiast wchodząc do miasta czy lasu liczba klatek na sekundę waha się od 35 do 45. Najgorzej prezentuje się sytuacja, gdy na naszej drodze stają oponenci.

Zainteresowanych odsyłam także do materiału, na którym możemy zobaczyć, jak Gothic 2 Classic w wersji na Switcha prezentuje się w porównaniu z oryginałem – gra została jednak uruchomiona na mocnym PC z RTX 4080 na pokładzie i z ustawieniami 4K.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper