Nowy Wiedźmin z terminem premiery. Andrzej Sapkowski: „Zmusili mnie, żebym kontynuował”

Filmy/seriale
17654V
Andrzej Sapkowski - Wiedźmin
Iza Łęcka | 21.11, 07:00

Andrzej Sapkowski podzielił się dobrą wiadomością ze swoimi fanami. Pisarz w przyszłym roku zaoferuje pierwszym czytelnikom nową książkę z uniwersum Wiedźmina. Na dobry początek opowieść trafi wyłącznie do Polski.

Już na początku roku Andrzej Sapkowski przerwał ciszę i udzielając jednego z wywiadów przyznał, że przygotowuje nową historię rozbudowującą niezwykle popularne uniwersum. Długo czekaliśmy na dokładniejsze informacje, tymczasem podczas jednej z ostatnich branżowych imprez Polak ponownie wspomniał o nowym projekcie.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie  Comic Con w Wiedniu Sapkowski potwierdził, że książka wciąż powstaje, a pierwsi czytelnicy zapoznają się z nią pod koniec 2024 roku. W tym czasie historia wyląduje w księgarniach w Polsce, natomiast na początku 2025 roku zostanie zaoferowana odbiorcom na całym świecie.

Pisarz nawiązał do możliwej fabuły, ale nie przedstawił szczegółów – autor Wiedźmina pracuje nad jedną z historii, którą wykorzystał Netflix:

Zrobili serial na podstawie jednego opowiadania. Zmusili mnie, żebym kontynuował. Nie narzekam. Dzięki temu mam teraz pieniądze na czynsz.

Sapkowski nie pokusił się o przedstawienie nawet najdrobniejszych informacji, ale warto podkreślić, że dotychczas Netflix nie stworzył żadnego serialu na podstawie jednego opowiadania, choć pod koniec 2024 roku zadebiutuje anime na podstawie „Trochę poświęcenia” – mowa o „The Witcher: Sirens of The Deep”. To czwarta historia ze zbioru „Miecz przeznaczenia”.

Źródło: Redanian Intelligence

Komentarze (136)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper