Zdobywca Oscara powraca w wersji remastered. Otchłań Jamesa Camerona otrzyma odświeżone wydanie

Filmy/seriale
2746V
Otchłań James Cameron wersja 4K
Iza Łęcka | 14.11.2023, 08:23

W 2023 roku James Cameron ponownie nie zaprosi widzów na Pandorę, jednakże wytwórnia 20th Century Studios przywraca do życia jeden z docenionych projektów reżysera. „Otchłań” otrzyma remaster i ponownie zawita do kin w grudniu.

„Otchłań” (inne tłumaczenie „Głębia”) to film science-fiction, za którego reżyserię i scenariusz odpowiadał Jamesa Cameron. W 1990 roku produkcja otrzymała Oscara za „Najlepsze efekty specjalne”, a także była nominowana do statuetki w trzech innych kategoriach (Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepsza scenografia).

Dalsza część tekstu pod wideo

Doświadczony twórca zaprasza widzów na odświeżone wydanie klimatycznej opowieści. „Otchłań” powróci za sprawą remastera – w kinach zadebiutuje specjalne wydanie w 4K.

Zobacz film Jamesa Camerona Otchłań: Edycja specjalna, teraz zremasterowany w 4K. W kinach tylko przez jedną noc 6 grudnia.

Zapowiada się intrygujące doświadczenie dla wiernych sympatyków twórczości doświadczonego reżysera oraz scenarzysty i dowód na to, że wytwórnie niezwykle chętnie powracają do dobrze już znanych historii, nie tylko poprzez sequele czy następne części.

„Otchłań” koncentruje się na historii załogi podwodnej stacji oraz marines, którzy otrzymują zadanie uratowania zespołu podwodnego okrętu - podczas jednej z eskapad żołnierze ruszyli w pościg za tajemniczym, świecącym obiektem i zderzyli się ze skałą. Misja ratunkowa przynosi jednak szereg nieprawdopodobnych wydarzeń…

W rolach głównych występują Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn, Leo Burmester, Todd Graff oraz John Bedford Lloyd.

Źródło: Twitter/X: JimCameron

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper