Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.12.2014 17:31
Xbox One zaliczył wyśmienity świąteczny okres - 10 milionów sprzedanych egzemplarzy?
1346V

Xbox One zaliczył wyśmienity świąteczny okres - 10 milionów sprzedanych egzemplarzy?

Microsoft od pewnego momentu nie wypowiada się na temat sprzedanych pudełek z Xboksem One. Przedstawiciele z Redmond skupiają się na promocji gier, jednak bardzo możliwe, że w najbliższym czasie pojawi się specjalne oświadczenie. Jeśli przedstawiciele VGChartz mają rację – korporacja może świętować! 

Główny analityk VGChartz opublikował wiadomość, według której Microsoft sprzedał dokładnie 10 060 00 sztuk Xboksa One! Wynik ten miał zostać ustanowiony w drugim tygodniu miesiąca – 13 grudnia sprzęt Microsoftu trafił do 546,189 klientów i jednocześnie przekroczyć barierę 10 milionów.

Jest to na pewno wyśmienity wynik i chociaż urządzenie amerykańskiej firmy pozostaje w tyle za PlayStation 4, to jednak ostatnie tygodnie są bardzo owocne dla Microsoftu. Przedstawiciele firmy zdecydowali się obniżyć cenę urządzenia przed okresem świątecznym i właśnie ten ruch spowodował ożywienie rynku.

Warto jednak zwrócić uwagę, że VGChartz nie zawsze podaje potwierdzone dane. Jeśli informacja jest prawdziwa, to już niedługo powinniśmy otrzymać informację od włodarzy z Redmond.  

Za podesłanie odnośnika do wiadomości, dziękujemy użytkownikowi lucjan.

Źródło: http://www.vgchartz.com/article/252606/xbox-one-sales-top-10-million-worldwide/

Tagi: Microsoft sprzedaż sprzedaż konsol wyniki sprzedaży xbox one