Diablo 4 Vessel of Hatred z pierwszymi szczegółami. Blizzard potwierdza nowości i szykuje na 3. sezon

Gry
1413V
Diablo 4 Vessel of Hatred
Iza Łęcka | 06.11.2023, 08:30

Podczas minionego BlizzConu doczekaliśmy się specjalnego wydarzenia dla sympatyków Diablo 4. Na panelu przedstawiono pierwsze informacje na temat Vessel of Hatred, ale ujawniono także szereg interesujących informacji dla graczy, którzy już szykują się na 3. sezon rozgrywek.

Diablo 4 Vessel of Hatred to pierwszy fabularny dodatek do Diablo 4. Blizzard planuje raz do roku oferować duże rozszerzenie, jednocześnie dalej rozbudowując tytuł dodawaną co trzy miesiące sezonową zawartością.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Diablo 4 Vessel of Hatred śmiałkowie trafią do nowego regionu, który „fani Diablo mogą znać z przeszłości”. Podczas rozgrywki odwiedzimy Doki Kurast, czyli główną lokację z 3. aktu Diablo 2, lecz twórcy pozwolą również powrócić do dwóch kolejnych miejscówek (Travincal, Durance of Hate).

Gracze będą mogli rozpocząć kampanię od początku (pierwszy akt) lub od razu poznać zawartość z Vessel of Hatred. Akcja dodatku rozegra się w regionie Nahantu, bujnym i wilgotnym lesie, znanym również jako dżungla Torajan. To miejsce w przeszłości było zamieszkane, ale z czasem dżungla przejęła całkowitą kontrolę. Kurast znajduje się w „sercu dżungli”.

Blizzard zapowiedział, że włożył „wiele wysiłku w stworzenie fantazji na temat nowej klasy”, ostatecznie decydując się na wybranie „czegoś nowego” – nie będzie to Witch Doctor czy Paladyn. Szczegóły zostaną ujawnione w przyszłości.

Podczas panelu poznaliśmy również szereg pozytywnych informacji – Blizzard planuje zaoferować więcej „pośrednich wyzwań” przed wkroczeniem na World Tier 4 a pokonaniem Uber Lilith, twórcy wsłuchują się w opinie społeczności na temat zmiany buildów, chcą wprowadzać ulepszenia w zakresie pozyskiwania Living Steel, a także szykują „większą liczbę systemów społecznościowych”. Trwają także prace nad łatwiejszym porównywaniem przedmiotów, a aspekty mają znajdować się w Kodeksie Mocy.

W 3. sezonie pojawi się „liniowy loch”, który pozwoli zdobywać nasiona – gracz z najlepszym wynikiem będzie wyświetlany w cotygodniowej tabeli liderów. Tym razem śmiałkowie będą gromadzić „Dowody Potęgi” (Proves of Might), natomiast autorzy przygotowują rankingi solo, zespołowe oraz tabele Softcore i Hardcore. Najlepsi użytkownicy zostaną zapisani w Hall of Ancients, „wiecznym leaderboardzie” i będą mogli zdobywać pieczęcie, które będą wyświetlane w ramce postaci.

Studio nie zapomina jeszcze o Sezonie Krwi – 7 listopada w grze pojawi się pięć „Malignant Rings”. Natomiast Abbatoir of Zir to sezonowe wydarzenie end-game dla postaci na przynajmniej 100 lvl – gracze będą musieli przejść całą drogę, by ukończyć nowe i jednocześnie bardzo wymagające wyzwania, ale w ostateczności wszyscy otrzymają wartościowe nagrody. Natomiast zimowy event (Midwinter Blight) rozpocznie się 12 grudnia i pozwoli zgarnąć ekskluzywne przedmioty kosmetyczne – plecaki czy skórki dla pancerzy i broni.

Diablo 4 - 2. i 3. sezon

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo IV.

Źródło: Wow Head

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper