Cyberpunk 2 Project Orion doświadczy ewolucji niczym seria o Wiedźminie. CD Projekt RED planuje

Gry
7063V
Phantom Liberty
Iza Łęcka | 01.11.2023, 10:38

Po wydaniu Phantom Liberty oraz okazałej aktualizacji do futurystycznej przygody w Night City, polskie studio coraz prężniej pracuje nad kolejnymi projektami – wśród nich nie brakuje nowej odsłony Cyberpunka. Okazuje się, że twórcy mają już pewien plan...

Od dłuższego czasu wiemy, że CD Projekt koncentruje się na rozwoju dwóch głównych marek oraz chce stworzyć całkowicie nowe IP, a konkretne zespoły już przystąpiły do prac. Wiemy jednak, że Project Orion – następna część osadzona w uniwersum Cyberpunka – potrzebuje jeszcze wielu lat, a obecnie jest na etapie koncepcji. Nie oznacza to jednak, że autorzy nie mają już pewien wizji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ostatnim wywiadzie dla redakcji PC Gamer Igor Sarzyński, dyrektor narracyjny Cyberpunka 2077, odniósł się do pewnych planów studia dotyczących rozwoju futurystycznej serii rozgrywającej się w Night City. Polskie studio chce, by Cyberpunk doświadczył pewnej ewolucji – niczym w poszczególnych cześciach Wiedźmina.

Weźmy pod uwagę gry z serii Wiedźmin i to, jak bardzo zmieniały się z każdą odsłoną. Chcemy podobnej ewolucji tutaj.

Sarzyński podkreślił, że CD Projekt RED musiał zająć się kilkoma elementami Cyberpunka 2077, by te działały jak najbardziej satysfakcjonująco. Ostatnia ogromna aktualizacja 2.0 jest niezbitym przykładem, jak wiele aspektów rozgrywki doczekało się modyfikacji. Obecnie deweloperzy chcą skupić się na spójnym, wciągającym doświadczeniu:

Cyberpunk 2077 był naszym pierwszym przedsięwzięciem w futurystycznym świecie science-fiction z mnóstwem nowych mechanik rozgrywki, tonem narracji, motywami i kierunkiem artystycznym. Niektóre rzeczy działały niemal od razu po wyjęciu z pudełka, tak jak grafika, projekt miasta, muzyka, system interaktywnych scen, styl gry. Inne aspekty wymagały więcej czasu, jak progresja postaci, interaktywność NPC i optymalizacja. To naturalne: nie da się dopracować wszystkiego za pierwszym podejściem. Teraz, gdy wszystkie elementy gry są iterowane i działają dobrze, skupimy się na jeszcze ściślejszym ich połączeniu i stworzeniu spójnego, całkowicie wciągającego doświadczenia.

Przypomnijmy, że studio pracuje nie tylko nad Cyberpunkiem, lecz rozwija kolejną część Wiedźmina – trudności związane z premierą produkcji z 2020 roku znacząco wpłynęły również na podejście do tego projektu.

Źródło: PC Gamer

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper