Cyberpunk 2 Project Orion potrzebuje wielu lat. Gra znajduje się na poziomie „projektu koncepcyjnego”

Gry
4306V
Cyberpunk 2077
Wojciech Gruszczyk | 05.10.2023, 18:28

CD Projekt RED zakończył prace nad Cyberpunkiem 2077 i Cyberpunkiem 2077 Phantom Liberty. Firma przechodzi teraz do następnego etapu w rozwoju uniwersum, ale nie możemy liczyć na szybką premierę nowej gry w Night City. Firma potwierdziła smutną rzeczywistość.

Na dzisiejszym Dniu Inwestora, CD Projekt ujawnił wyniki sprzedaży Cyberpunka 2077 i Cyberpunka 2077 Phantom Liberty, a nawet zapowiedziano produkcję z aktorami w uniwersum Cyberpunka. W tym miejscu jednak kończą się bardzo pozytywne informacje, ponieważ na nową grę w tym świecie przyjdzie nam zaczekać kilka lat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Adam Badowski, dyrektor kreatywny CD Projekt RED, podczas wydarzenia potwierdził, że nowy Cyberpunk nadal znajduje się w fazie projektowania koncepcyjnego.

Ten projekt jest obecnie na poziomie projektu koncepcyjnego i zostanie zaprojektowany przez zespół weteranów, którzy byli odpowiedzialni za dopracowanie Cyberpunka 2077 i stworzenie Phantom Liberty.

CD Projekt nie zmienił planów i nowy Cyberpunk będzie rozwijany ze Stanów Zjednoczonych, ale firma planuje otworzyć kilka zespołów, które będą opracowywać produkcję. Pod koniec 2024 roku pozycja będzie rozwijana w „kilkudziesięcioosobowych zespołach”.

Będziemy pracować w lokalizacjach w Ameryce Północnej, Vancouver i Bostonie, kierownictwo zespołu już tam jest. Natomiast pod koniec 2024 roku będziemy pracować w kilkudziesięcioosobowych zespołach, przy czym docelowo połowa programistów będzie pracować w północnych Stanach Zjednoczonych, a druga połowa poza Polską.

Nie otrzymaliśmy konkretnych informacji, ponieważ Project Orion potrzebuje jeszcze kilku lat. Trudno tak naprawdę aktualnie powiedzieć, czy deweloperzy wyrobią się, by zaoferować grę na aktualną generację. CD Projekt może kolejny raz stanąć przed dużym wyzwaniem wrzucenia tytułu na aktualnie wydane i nadciągające konsole. 

Źródło: VGC

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper