Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.12.2014 08:45
Imponujące modele postaci w Uncharted 4: A Thief's End
2965V

Imponujące modele postaci w Uncharted 4: A Thief's End

Gracze zachwycili się demonstracją Uncharted 4: A Thief's End. I nie dziwota, bo Naughty Dog zaprezentowało ciekawy gameplay z piękną grafiką. Dzisiaj mamy okazję poznać kilka nowych szczegółów na temat pracy deweloperów odpowiedzialnych za aspekty wizualne nowej gry. 

Widzieliśmy już system animacji twarzy bohaterów z Uncharted 4. Dzięki temu mechanizmowi zobaczymy 800 animacji mimicznych. Deweloperzy mają jednak więcej atrakcji w zanadrzu. Yibing Jiang, pracująca w Naughty Dog, otwarła właśnie swoje portfolio, dzięki czemu możemy podjrzeć efekty tej specjalistki od shaderów. Wcześniej widzieliśmy jedynie jej prace na filmiku z PlayStation Experience, którego jakość pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Jiang podkreśliła, że twarz Drake'a, którą możecie obejrzeć w galerii, jest renderowana na silniku gry. Wszystkie funkcje shadingu (dla skóry, oczu, włosów) są zapisane w kodzie gry. Graficzka posłużyła się modelem Disnety Diffuse, GGX Brdf oraz Screen Space Subsufrafe. Jeśli chodzi o włosy posłużono się modele Kaiya-kay Brdf.

Przy okazji Jiang zaprezentowała również odzież Drake'a, która również renderowana jest w czasie rzeczywistym na silniku gry.


Tagi: