Gra na licencji Star Wars lub Marvela od Bethesdy? Studio należące do firmy miałoby rozwijać nowy projekt

Gry (plotka)
926V
Bethesda otwiera nowe studio. Firma ratuje twórców Prey 2 i Rune 2
Iza Łęcka | 27.09, 13:33

Indiana Jones od MachineGames najprawdopodobniej nie jest jedyną produkcją na licencji Disneya, którą miałyby wykorzystywać zespoły Bethesdy. Coraz więcej mówi się o tym, że twórcy oryginalnego Prey mieli otrzymać szansę rozwijania tytułu należącego do sławnego IP.

Ostatni wyciek dokumentu Microsoftu potwierdził, że Bethesda nie próżnuje i ma rozbudowane plany. Deweloperzy pracujący dla spółki mają rozwijać między innymi Fallout 3 Remaster, TES IV Oblivion Remaster, Dishonored 3 oraz nową część serii DOOM, a na liście nie zabrakło kilku tajemniczych projektów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jedną z niepotwierdzonych pozycji jest nowa gra Roundhouse Studios – autorzy oryginalnego Prey, Rune i Rune 2 dołączyli do Bethesdy pod koniec 2019 roku. Już wtedy mówiło się, że rozwijają tajną produkcję, strzelankę PvPvE bazującą na dużej, komiksowej licencji.

Roundhouse Studios' wcześniej (Humam Head) z Bethesda Softworks przed zamknięciem pracowali nad projektem UE 4.
- Sieciowa, drużynowa strzelanka 3-osobowa PvPvE oparta na DUŻEJ LICENCJI KOMIKSU.
- Według starszego artysty postaci nadal pracują nad niezapowiedzianym projektem.

Warto przypomnieć, że formalnie Humam Head zostało zamknięte, jednakże Bethesda przejęła całą firmę i stworzyła własną formację o nazwie Roundhouse Studios.

Sprawę tajemniczych projektów Bethesdy skomentował Shpeshal Nick, współzałożyciel XboxEra, któremu nieobce są zakulisowe informacje dotyczące planów Microsoftu. Jego zdaniem nieujawniony tytuł wciąż powstaje i wykorzystuje jedno z IP korporacji Disney.

Gracze podejrzewają, że Bethesda mogła zagwarantować sobie jedną z superbohaterskich opowieści lub Gwiezdne wojny.

Roundhouse Studios jeszcze za czasów Prey udowodniło, że jest w stanie stworzyć znakomicie wyglądającą i klimatyczną produkcję. Jeżeli doniesienia okażą się zgodne z prawdą, to deweloperzy mogą nas zaskoczyć – jak na razie jednak zespół nie dzieli się oficjalnymi informacjami na temat projektu.

Źródło: WccfTech

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper