Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2019 17:23
Prey 2 Bethesda
590V

Bethesda otwiera nowe studio. Firma ratuje twórców Prey 2 i Rune 2

Bethesda właśnie potwierdziła założenie nowego studia. Firma pomogła byłem deweloperom Prey 2, którzy z powodu problemów musieli zakończyć prace nad grami. Teraz Roundhouse Studios ma zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Human Head Studios w 2006 roku pracowało nad Prey 2, ale Bethesda zdecydowała się anulować prace nad grą. Deweloperzy później rozwijali kilka mniejszych tytułów oraz portów, a w ostatnim czasie tworzyli Rune 2. Gra wczoraj zadebiutowała na Epic Games Store, ale mimo to... Firma upadła. Jest to dość zaskakująca sytuacja, która może mieć związek z właśnie Rune 2 – deweloperzy pod koniec prac podobno borykali się z problemami finansowymi i właśnie z tego powodu sięgnęli po pieniądze z Epic Games.

Na szczęście Bethesda postanowiła utworzyć studio i wszyscy pracownicy Human Head mogą pracować nad nowymi grami:

"Niestety, musieliśmy zamknąć Human Head Studios. Było to szczególnie druzgocące z powodu pasji i kreatywności zespołu, który zebraliśmy. Zwróciliśmy się do naszych przyjaciół z Bethesdy po pomoc i oni zobaczyli tę samą kreatywność oraz pasję w naszym zespole. Wraz z utworzeniem Roundhouse Studios, Bethesda zaoferowała każdemu pracownikowi Human Head stanowisko w nowej firmie. Jesteśmy podekscytowani, że nasz zespół pozostanie razem, kontynuując pracę, którą kochamy, jako część firmy, którą już znamy i podziwiamy" – Chris Rhinehart, dyrektor kreatywny Roundhouse Studios

Todd Vaughn, starszy wiceprezes ds. rozwoju w Bethesda, potwierdził, że cały zespół będzie mógł pracować razem:

„Choć przykro nam było słyszeć o ich problemach jako Human Head Studios, byliśmy podekscytowani możliwością dołączenia do Bethesdy tego utalentowanego, ugruntowanego zespołu"

Jest to na pewno dobra wiadomość, ponieważ Human Head Studios miało okazję stworzyć kilka ciekawych tytułów, a pieniądze Bethesdy na pewno pomogą w zrealizowaniu większych produkcji. Roundhouse Studios rozwija już tajny projekt. 

Więcej o grach Bethesdy przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bethesda Human Head Prey 2