Microsoft nie docenił Baldur's Gate 3. Deweloperzy z Larian Studios dzielą się smutną prawdą

Gry
5100V
Baldur's Gate III
Wojciech Gruszczyk | 20.09, 15:42

Najnowsza odsłona Baldur's Gate najmniej docenianą produkcją ostatnich miesięcy? Tego zdania na pewno nie podzielają gracze, którzy ochoczo wkroczyli do fantastycznej krainy i poznają wszelkie tajemnice rozległego świata. Twórcy skomentowali ostatnie doniesienia na temat „wyceny Microsoftu”.

Wczorajszy wyciek informacji oraz poufnej korespondencji pomiędzy przedstawicielami Microsoftu przyniósł szereg intrygujących szczegółów z działalności korporacji z Redmond. Jednym z tematów była także kwota, jaką trzeba by było przeznaczyć na dodanie Baldur's Gate 3 do katalogu PC Game Pass od premiery.

Dalsza część tekstu pod wideo

Włodarze Xboksa szacowali, że na Baldur's Gate 3 w Xbox Game Pass musieliby wydać około 5 mln dolarów. W porównaniu z takimi tytułami jak Star Wars Jedi Survivor, Mortal Kombat 1 czy Suicide Squad, które „zostały wycenione” na 250-300 mln dolarów, kwota 5 mln dolarów wydaje się śmiesznie niska – szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak tytuł został kapitalnie przyjęty przez dziennikarzy i graczy oraz jak plasuje się na listach sprzedaży.

Jak mogliśmy się spodziewać, do doniesień szybko odnieśli się pracownicy Larian Studios. Michael Douse, dyrektor wydawniczy studia, stwierdził, że nie tylko Microsoft słabo wycenił grę – przypisanie produkcji statusu „drugorzędnego RPG-a ze Stadii” (bo pierwotnie pozycja zmierzała również na tę platformę) było błędem, który popełniło wiele branżowych przedsiębiorstw, a najpewniej było związane ze specyfiką gatunku.

Na ich obronę dodam, że wszyscy inni również. To samo z DOS2 [Divinity Original Sin 2 - przyp. red.]. Jest to związane z gatunkiem i sposobem, w jaki podchodzimy do rzeczy oraz sposobem, w jaki je wykonujemy. Po prostu nie ma żadnych istniejących danych, które mogłyby komukolwiek powiedzieć, jak BG3 będzie sobie radzić. Musieliśmy po prostu wykonać gigantyczne, upiorne fikołki.

W nieco bardziej żartobliwym tonie doniesienia skomentował CEO Lariana, Swen Vincke, który przyznał, że chciałby mieć do czynienia z analitykiem szacującym opisywane kwoty.

Chciałbym spotkać tego analityka.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Baldur's Gate III.

Źródło: Gamingbolt.com

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper