Baldur's Gate 3 z wyższymi przychodami od Starfield. Mocny start Mortal Kombat 1. Aktualny ranking Steam

Gry
1945V
Starfield poradnik
Bartosz Dawidowski | 14.09.2023, 11:19

Od premiery Baldur's Gate 3 minęło już trochę czasu, ale sprzedaż gry wciąż utrzymuje się na niezwykle wysokim poziomie. Na Steam to jeden z absolutnych bestsellerów.

Baldur's Gate 3 generuje na Steam obecnie wyższe przychodu od Starfield. Oczywiście trzeba pamiętać, że najnowsze dzieło Bethesdy jest również dostępne w PC Game Pass, z czego korzysta wiele fanów grania na PC. Wynik i tak jest jednak imponujący - w szczególności, że mówimy tu o klasycznym, drużynowym RPG, które wiele osób traktowało jeszcze niedawno jako gatunek wymierający. Okazało się, że jest zupełnie inaczej a dowodem tego jest wciąż fenomenalnie wysokie zainteresowanie grą, której premiera miała miejsce 3 sierpnia. Wczoraj wieczorem do grania w Baldur's Gate 3 zasiadło w jednym momencie na Steam aż 324 tys. graczy. Dla porównania Starfield uzyskał w tej samej kategorii 207 tysięcy użytkowników Steam.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ranking sprzedaży gier na Steam pokazuje też bardzo wysokie zainteresowanie preorderami cyfrowymi Mortal Kombat 1, którego premiera odbędzie się 19 września 2023 r. Zakup Premium Edition pozwala na 5-dniowy okres wczesnego dostępu w Mortal Kombat 1 i wygląda na to, że wiele osób skusiło się na taką opcję. Mortal Kombat 1 zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu przychodów na Steam.

Warto zauważyć również, że do top 10 na Steam wróciły Red Dead Redemption 2 oraz It Takes Two. To dzięki przecenom. Dzieło Rocktar kupimy obecnie w promocji za 82 zł a It Takes Two za 62 zł.

Ranking produkcji z aktualnie najwyższymi przychodami na Steam (stan na 14.09.2023):

  1. Counter-Strike: GO
  2. Baldur's Gate 3
  3. Lost Ark
  4. Mortal Kombat 1 (pre-ordery)
  5. Starfield
  6. PUBG: Battlegrounds
  7. Apex Legends
  8. Red Dead Redemption 2
  9. It Takes Two
  10. Steam Deck (hardware)
Źródło: https://steamdb.info/stats/globaltopsellers/

Komentarze (187)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper