The Elder Scrolls VI nie trafi na PS5. Dokument potwierdza pełną ekskluzywność Xboksa i PC

Gry
3025V
The Elder Scrolls 6
Wojciech Gruszczyk | 18.09, 16:07

Starfield to najwidoczniej dopiero początek ekskluzywnych gier Bethesda Game Studios. W oficjalnych dokumentach Microsoft potwierdza, że The Elder Scrolls VI będzie dostępny wyłącznie na Xboksach i PC.

Na początku miesiąca Phil Spencer nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie dziennikarza – czy The Elder Scrolls VI trafi na PlayStation 5, ale słowa szefa marki Xbox dla wielu graczy były jednoznacznie.

Teraz jednak Tom Warren i Andrew Webster z The Verge potwierdzają, że produkcja jest traktowana przez Microsoft jako gra w pełni ekskluzywna dla Xboksów i PC.

W oficjalnym dokumencie na temat sprawy Federalnej Komisji Handlu przeciwko Microsoftowi pojawił się ważny szczegół – The Elder Scrolls VI nie ukaże się przez kilka lat i nie trafi na PlayStation.

Producent Xboksów przygotował wykres dla urzędników ze Stanów Zjednoczonych, których pokazuje, że The Elder Scrolls VI nie trafi na rynek przed co najmniej 2026 roku i gra będzie dostępna wyłącznie na Xboksach i PC.

The Elder Scrolls VI ominie PS5 i pojawi się nie wcześniej niż w 2026 roku, zgodnie z dokumentami Microsoftu w sprawie FTC przeciwko Microsoftowi.

Czy możemy w tej sytuacji mówić o zaskoczeniu? Microsoft za kilka miliardów przejął Bethesdę i będzie chciał zaoferować gry wszystkich zespołów korporacji wyłącznie na swoich platformach.

Możemy nawet przewidzieć, w jaki sposób Phil Spencer ze swoją ekipą będą tłumaczyć ekskluzywność – w końcu posiadacze PlayStation będą mogli zagrać w produkcję nawet na smartfonach dzięki Xbox Cloud Gaming.

Źródło: Tom Warren / The Verge

Komentarze (292)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper