Nintendo Switch 2 z lepszym ray tracingiem od PS5? Nintendo miało pokazać wielką grę w 4K i 60 fps

Gry (plotka)
2186V
Nintendo Switch 2
Wojciech Gruszczyk | 11.09, 17:03

Kolejne źródło wspomina o możliwościach Nowego Nintendo Switcha. Jeden z najbardziej znanych informatorów związanych z konsoli Big N wspomniał o potencjale wciąż nie zapowiedzianego urządzenia.

W zeszłym tygodniu dwa źródła informowały o możliwościach Nintendo Switcha 2 i NateTheHate jest kolejną osobą, która dotarła do szczegółów platformy. Informator związany z marką Nintendo potwierdza, że urządzenie było pokazywane w Kolonii, a nawet insider dotarł do nowych szczegółów.

Nintendo miało przywieźć na gamescom specjalne demo The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które pozwoliło uruchomić grę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Tytuł miał korzystać z wszystkich uroków technologii DLSS od firmy NVIDIA.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ demo The Legend of Zelda: Breath of the Wild miało zostać pozbawione jakichkolwiek ekranów wczytywania, co tylko potwierdza, że sprzęt powinien skorzystać z nowoczesnego dysku SSD, który pozwoli deweloperom zminimalizować lub nawet wyeliminować loadingi.

NateTheHate wspomniał także o demonstracji The Matrix Awakens, który pokazuje potencjał Unreal Engine 5 i według informatora – pokaz miał prezentować lepszą jakość ray tracingu od tego znanego z PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to konsola może otrzymać zaskakująco mocne podzespoły.

Źródło: Wccftech

Komentarze (130)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper