Twórcy Borderlands wystawieni na sprzedaż? Embracer „rozważa opcje” dla Gearbox Entertainment

Gry (plotka)
1448V
Gearbox traci załogę? Kilku z najważniejszych twórców Borderlands 3 odeszło ze studia
Wojciech Gruszczyk | 11.09, 14:15

W lutym 2021 roku Embracer Group potwierdziło nabycie Gearbox Entertainment. Gigantyczna transakcja była jedną z wielkich umów szwedzkiego holdingu, który jednak z powodu problemów finansowych rozważa sprzedaż studia odpowiedzialnego za serię Borderlands.

Redakcja Reuters dotarła do zaskakującej wiadomości – Embracer „rozważa opcje dla swojego amerykańskiego Gearbox Entertainment” i wśród opcji pojawia się sprzedaż firmy. Największa europejska firma zajmująca się grami chce zdaniem dziennikarzy „wzmocnić swoje finanse”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Producent gier wideo Tomb Raider, którego akcje są notowane w Sztokholmie, współpracuje z Goldman Sachs i Aream & Co w celu zbadania możliwości sprzedaży. Embracer rozważa sprzedaż jednostki, która jest znana z pierwszoosobowej strzelanki Borderlands, po otrzymaniu zainteresowania od stron trzecich, powiedziały dwie osoby.

Dziennikarze otrzymali wiadomość od trzech osób zaznajomionych ze sprawą, ale Embracer i Goldman Sachs odmówili komentarza. 

Reuters jednocześnie zaznacza, że transakcja może nie dojść do skutku, jednak firma szuka potencjalnych nabywców – głównie są to „międzynarodowe grupy zajmujące się grami”. Problemem w tym wypadku może okazać się cena, ponieważ Embracer kupiło Gearbox za 1,4 mld dolarów.

Możemy podejrzewać, że jeden z chińskich gigantów będzie skłonny wydać tak duże pieniądze, by przejąć doświadczonych deweloperów – choć musimy pamiętać, że marka Borderlands jest dalej zarządzana przez 2K (Take-Two). 

Źródło: Reuters

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper