Next-genowy Switch to Nintendo Focus? Nowe doniesienia – cena, termin premiery i wsteczna kompatybilność

Gry (plotka)
2913V
Nintendo Switch
Iza Łęcka | 24.08, 10:01

Jakie są dokładne plany Big N? Choć coraz więcej spekuluje się na temat kolejnych działań Japończyków, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne komunikaty. Mimo to wiadomości dotyczących next-genowego Switcha nie brakuje – najnowsze plotki sugerują zmianę nazwy.

Oprócz możliwego wydania nowego PlayStation 5, nie słabnie zainteresowanie następnymi poczynaniami Nintendo. Switch 2 jest kwestią, która budzi sporą ciekawość wśród graczy, bo nie ulega wątpliwości, że na rynku przydałaby się już nowa, mocniejsza, propozycja od Japończyków. Do szeregu mniej lub bardziej wiarygodnych doniesień swoją cegiełkę pragnie dołożyć kolejny insider.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najnowsze informacje dostarczył użytkownik Twittera o nicku jonathan bark – na wstępie zaznaczymy, że tylko część z nich była potwierdzona również przez wcześniejsze źródła, zatem trzeba je potraktować z pewnym dystansem. Jeżeli jednak są one zgodne z prawdą, to Nintendo może przygotować niemałą niespodziankę.

Informator twierdzi, że nowy Nintendo Switch będzie nosił nazwę Nintendo Focus. Konsola miałaby zadebiutować w październiku 2024 roku, a jej cena miałaby wynosić 429,99 dolarów (około 1775 złotych).

To logo Nintendo Focus. W nadchodzących dniach udostępnię więcej informacji i filmów. Chyba, że ​​Nintendo dobierze mi się do tyłka.

Wyciekły zdjęcia ekranu głównego Nintendo Switch 2. Premiera w październiku 2024 r. w cenie 429,99 USD.

Co ciekawe, podobno większość tytułów first-party Nintendo byłoby dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności, ale za drobną opłatą (2,99 dolara). Internauta dzielący się informacjami nawiązał także do tematu wirtualnej rzeczywistości oraz możliwych gier tworzonych na premierę - Relno Ramen Warrior miałoby być kooperacyjną platformówką przeznaczoną nawet dla 4 użytkowników, prawdopodobnie trwają także prace nad Arms 2 czy F-Zero Titans.

Wielu obserwatorów wątku żąda dowodów i potwierdzeń tych doniesień, bowiem wydaje się niemal niemożliwe, by Nintendo zdecydowało się na powrót wyścigów – w lipcowym wywiadzie z Takaya Imamurą dla redakcji VGC deweloper potwierdził, że na brak nowej odsłony ogromny wpływ na popularność Mario Kart.

Przypomnijmy, iż insiderzy wskazują, że next-genowy Nintendo Switch otrzyma większy, bo 8-calowy, ekran LCD, doczeka się większej pamięci zewnętrznej i kartridży o innym formacie. Podobno pierwsze zespoły deweloperskie już mają dostęp do devkitów.

Źródło: Twitter: jj201501

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper