Star Wars Outlaws zachowa autentyczność z uniwersum Gwiezdnych wojen. Reżyser narracji zdradza szczegóły

Gry
1992V
Star Wars Outlaws
Iza Łęcka | 21.08, 13:51

Przed Massive Entertainment i Ubisoftem nie lada wyzwanie – dostarczenie wciągającego, ekscytującego doświadczenia w kultowym uniwersum. Najnowszy wywiad z reżyserem narracji wskazuje, na co ekipa zwracała szczególną uwagę, tworząc fabułę Star Wars Outlaws.

Kosmiczna przygoda Kay Vess już od pierwszego ogłoszenia wzbudza niemałe emocje. Twórcy stawiają na otwarty świat, w którym nie zabraknie znanych postaci, okazałych planet o różnorodnym środowisku i doświadczenia dla jednego gracza. Czego jeszcze możemy się spodziewać po Outlaws?

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja Game Informer rozmawiała z Navidem Khavarim, dyrektorem narracji w Star Wars Outlaws, który podzielił się kilkoma interesującymi kwestiami dotyczącymi procesu produkcyjnego. Przede wszystkim studio dąży do zachowania autentyczności z uniwersum Gwiezdnych wojen – by utrzymać jak najwyższą jakość prac, zespół nawiązał bardzo bliskie relacje z LucasFilm Games.

Mamy bardzo bliskie relacje z Lucasfilm Games i regularnie kontaktujemy się z nimi na każdy temat związany z naszą grą i historią. Naprawdę opieramy się na Lucasfilm, aby zapewnić autentyczne wrażenia z Gwiezdnych Wojen, ponieważ autentyczność jest absolutnie kluczowa. Istnieje absolutne uwielbienie dla tej galaktyki, więc musimy to zrobić dobrze, zwłaszcza oddając sprawiedliwość oryginalnej trylogii.

Deweloper z Massive Entertainment zaznaczył, że całemu studiu zależało, by nieco odejść od głównych wydarzeń znanych z filmowych widowisk – dlatego też powstał pomysł przygotowania historii o charakternej postaci poza wielkim konfliktem, która szuka swojego miejsca w świecie.

Tam, gdzie historia naprawdę zaczęła się krystalizować, pojawił się pomysł posiadania postaci i historii, która tak naprawdę nie jest częścią galaktycznej wojny domowej z Imperium, Rebelią, Jedi i Sithami walczącymi ze sobą. Mając kogoś na ziemi, złodziejkę, która wraz ze swoim towarzyszem Nixem próbuje zarobić na życie, która znajduje się z nagrodą na plecach i zostaje wprowadzona do niebezpiecznego podziemia. Postać, z którą można się utożsamić, i łajdaczką, która tak naprawdę nie rozgryzła jeszcze celu swojego życia. To było dla nas naprawdę ekscytujące, a potem naszym celem było opowiedzenie historii oczami Kay Vess i upewnienie się, że jesteśmy wierni temu, dokąd zaprowadziła nas jej podróż.

Kay Vess, jak wielu mieszkańców galaktyki, próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Wiemy, że fabuła Star Wars Outlaws rozgrywa się pomiędzy epizodami „Imperium kontratakuje” a „Powrotem Jedi”, która nie pozostanie bez znaczenia na losy bohaterki. Jak jednak szmuglerka odbiera konflikt pomiędzy Rebelią a Imperium? Khavari streścił jej postawę w kilku zdaniach:

To aspekt, który był dla nas naprawdę ekscytujący. Nie wyrobiła sobie jeszcze opinii na temat bitwy między Imperium a Rebelią. Dorastając, Kay skupiała się tylko na zdobyciu punktu, który ustawi ją i Nixa na całe życie i uwolni ją od bycia na liście najbardziej poszukiwanych w galaktyce. Jeśli chodzi o Imperium, podobnie jak większość ludzi w galaktyce w tym okresie, postrzega je jako opresyjną siłę, która rozprzestrzeniła się w całej galaktyce. Ale tak naprawdę są to tylko przeszkody na jej drodze, gdy podróżuje przez podziemia, aby dokonać napadu życia.

Źródło: PSU

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper