Star Wars: Outlaws z pierwszymi szczegółami – Han Solo pojawi się w grze. Studio stawia na single-player

Gry
2537V
Star Wars Outlaws
Iza Łęcka | 13.06.2023, 08:29

Długi gameplay przedstawiający Star Wars: Outlaws rozbudził oczekiwania części graczy, dla których produkcja Ubisoftu jest jedną z najciekawszych produkcji zaprezentowanych w czasie Summer Game Fest.

Redakcja Eurogamer przeprowadziła wywiad z deweloperami, którzy na wstępie wyjaśnili, dlaczego uważają Star Wars: Outlaws za „pierwszą grę Star Wars w otwartym świecie” – choć zaledwie kilka tygodni temu zadebiutował Star Wars Jedi: Survivor.

Dalsza część tekstu pod wideo

Navid Khavari, dyrektor narracji, oraz Mathias Karlson, reżyser, podkreślają, że chodzi im o zupełnie inny „otwarty świat”, a w tworzonej przez nich produkcji otrzymujemy pełną swobodę rozgrywki, co zostało dokładnie zaprezentowane na ostatnim materiale – siedząca w barze bohaterka bierze nowe zlecenie, wskakuje na skuter, dociera do statku i może płynnie kontynuować podróż lub swoją misję.

Akcja gry została umiejscowiona pomiędzy „Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje” a „Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi”, natomiast Kay (główna protagonistka) staje po złej stronie barykady. Nieudana misja sprawia, że kobieta nieźle sobie nagrabiła i musi zdobyć wiele kredytów dla gangów, więc planuje wykonać „jeden z największych napadów, jaki kiedykolwiek widziała galaktyka”.

W trakcie wywiadu główni przedstawiciele projektu wskazali trzy charakterystyczne elementy Star Wars: Outlaws – „gęste” i „żyjące” miasta z „mnóstwem aktywności”, „rozległe, tajemnicze, oszałamiające otwarte środowiska” oraz przestrzeń kosmiczną, która według Ubisoftu dostarczy „bardzo lukratywnych, ale ryzykownych możliwości”.

Na opublikowanym materiale zobaczyliśmy kilka lokacji, lecz ambicją zespołu jest „sprawić, by było to jak najbardziej płynne doświadczenie”, a gracze w trakcie rozgrywki mają swobodnie podróżować po planetach, czerpiąc garściami z rożnych aktywności oraz opowieści.

Star Wars: Outlaws zaoferuje „mocną historię o silnej postaci” – gra koncentruje się wyłącznie na doświadczeniu single-player. Ubisoft potwierdził, że na zwiastunie pokazano znanych bohaterów (Han Solo, Jabba the Hutt), jednak pozycja jest wypełniona „wieloma niesamowitymi postaciami”.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper