Red Dead Redemption w absurdalnym pakiecie. Rockstar zażyczyło sobie pokaźną sumę za zestaw gier

Gry
5719V
Red Dead Redemption 2
Iza Łęcka | 17.08.2023, 12:02

Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switchu stało się faktem. Okazuje się jednak, że producent i wydawca przygotował jeszcze jedną „niespodziankę” dla entuzjastów Dzikiego Zachodu. W sklepach cyfrowych znalazł się komplet dwóch produkcji, który będzie wymagał od klientów sięgnięcia głęboko do kieszeni.

O debiucie nowej wersji historii Johna Marstona mówiło się już od wielu tygodni. 10 dni temu doświadczone studio potwierdziło plotki, ale nie spełniło oczekiwań wielu graczy, bowiem ogłosiło port zmierzający na PS4 i Switcha. Dzisiaj udostępniono porównania prezentujące zakres prac deweloperów – western ogramy w 30 fpsach. O ile spore kontrowersje budzi już sam brak next-genowych wersji, tak spory niesmak pozostawia kolejny pomysł przedsiębiorstwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Okazuje się, że Rockstar Games każe sobie słono płacić za pakiet wiekowych produkcji. W PlayStation Store oraz Microsoft Store znalazły się komplety zawierające Red Dead Redemption, Red Dead Redemption: Undead Nightmare, Red Dead Online i Red Dead Redemption 2: Tryb fabularny, a najbardziej zdumiewająca okazuje się cena tych mających już kilka lat „przyjemności”.

Zestaw Red Dead Redemption i Red Dead Redemption 2 w cyfrowym sklepie Xboksa został wyceniony na 383,98 zł, natomiast społeczność PlayStation, planując zakupy, będzie musiała wydać jeszcze więcej – w PS Store pakiet kosztuje 429 zł, choć warto wspomnieć, że subskrybenci PS Plus mogą liczyć na ważną do 1 września promocję i sięgną po pozycje za 287,43 zł.

Trzeba przyznać, że RDR i RDR 2 to bardzo solidne tytuły, które wciągają na długie godziny i dostarczają niesamowitej przyjemności z rozgrywki, jednakże są to gry, które mają już swoje lata – opracowanie kompletu posiadającego jeszcze dwa tryby, ale pozbawionego znaczących ulepszeń budzi spore zastrzeżenia. Pamiętajmy jednak, że to nie pierwszy raz, gdy Rockstar oferuje tego typu atrakcje...

undefined

Źródło: PS Store i Microsoft Store

Komentarze (131)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper