Red Dead Redemption na PS5 w 30 fps. Zobaczcie porównania

Gry
6092V
Red Dead Redemption 1
Iza Łęcka | 17.08.2023, 11:14

Po wielu plotkach i przeciekach, wielkim ogłoszeniu oraz jeszcze potężniejszym rozczarowaniu, Red Dead Redemption właśnie zadebiutowało na PlayStation 4 i Nintendo Switchu. Sympatycy twórczości doświadczonego studia mogą zapoznać się ze znaną opowieścią na nowych urządzeniach.

W 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360 zadebiutowała produkcja, która pokazała siłę i umiejętności Rockstar. Deweloperzy zaprosili śmiałków na Dziki Zachód i udowodnili, że potrafią tworzyć genialne, klimatyczne przygody, które nie są wyłącznie związane z gangsterami z Grand Theft Auto.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytuł nigdy nie znalazł się na poprzedniej generacji, lecz dzięki wstecznej kompatybilności jest dostępny na Xboksach One i Xboksach Series X|S. Najnowsze konsole Microsoftu automatycznie podkręcają wrażenia z rozgrywki, oferując między innymi wyższą rozdzielczość. Ostatnie doniesienia wskazywały, że twórcy nie zrezygnują z projektu – spore oczekiwania musiały jednak zmierzyć się z szarą rzeczywistością, w której Rockstar, zamiast next-genowej edycji, wypuszcza zwykłe porty. 

Red Dead Redemption właśnie zadebiutowało na PlayStation 4 oraz Nintendo Switchu. Użytkownicy PlayStation 5 mogą sprawdzić produkcję za sprawą technologii wstecznej kompatybilności.

Gra jest dostępna na konsoli Nintendo za 209,80 zł, natomiast na PlayStation 4 została wyceniona na 219 zł. Poniżej możecie sprawdzić pierwsze porównania pomiędzy platformami – na PS5 możemy liczyć na zabawę w 30 fps-ach i 4K, ogrywanie pozycji na PS4 jest możliwe w 1920x1080p i 30 fps-ach, podobnie jak na Nintendo Switchu w wersji w docku (handheld - 1280x720p i 30fps).

ElAnalistaDeBits zauważa, że właśnie wydane porty otrzymały ulepszoną rozdzielczość i większą stabilność w porównaniu z wydaniem na PS3, wersja na Nintendo Switcha jest niemal identyczna jak na sprzęcie Sony, chociaż odznacza się słabszym cieniowaniem, filtrowaniem anizotropowym i antyaliasingiem.

Źródło: Rockstar

Komentarze (364)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper