Red Dead Redemption i Undead Nightmare zadebiutują na Switchu, PS4 i PS5. Plotki potwierdzone!

Gry
6319V
RDR1
Łukasz Musialik | 07.08.2023, 17:16

Niedawno, bo godzinę temu Rockstar Games ogłosiło, że klasyczna gra Red Dead Redemption oraz jej zombiowaty dodatek Undead Nightmare trafią na konsole Nintendo Switch i PlayStation 4. Będzie to pierwszy raz, kiedy to obie te gry będą dostępne na obydwu platformach jednocześnie. Konwersja gier została wykonana przez studio Double Eleven Studios.

Red Dead Redemption to gra akcji osadzona na Dzikim Zachodzie, w której gracz wciela się w Johna Marstona, byłego bandytę, który musi odnaleźć i zlikwidować swoich dawnych kompanów z gangu Van der Linde. Undead Nightmare to z kolei dodatek do gry, który wprowadził elementy nadprzyrodzonego horroru na Dziki Zachód. Gracz musi stawić czoła hordom zombi i szukać lekarstwa na plagę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gry będą dostępne już od 17 sierpnia w formie cyfrowej i będą kosztować po 49,99 dolarów zarówno wersji na Switch, jak i PS4. Wersja pudełkowa pojawi się niedługo później, bo 13 października. A dzięki wstecznej kompatybilności grę będzie można odpalić także na konsoli PS5. Dostępne mają być nowe języki, takie jak chiński i koreański, ale nas najbardziej interesuje nasz rodzimy polski, który także pojawi się na obu platformach. Zestaw prawdopodobnie będzie ulepszony pod względem graficznym, jednak nie należy spodziewać się fajerwerków, a już na pewno nie w przypadku Switcha.

Red Dead Redemption i Undead Nightmare to gry, które zyskały uznanie krytyków i graczy. Teraz nowi-starzy gracze i fani będą mogli cieszyć się nimi na nowych platformach. Jesteście zainteresowani? Jakie macie wspomnienia z RDR1? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: rockstargames.com

Komentarze (370)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper