Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2014 11:44
Grand Theft Auto V zdetronizowane w Wielkiej Brytanii
1098V

Grand Theft Auto V zdetronizowane w Wielkiej Brytanii

Tydzień temu pisaliśmy, że sprzedaż odświeżonej wersji Grand Theft Auto V okazała się rekordowa. Wygląda jednak na to, że nic nie jest w stanie zatrzymać marki Call of Duty - nawet GTA.

Grand Theft Auto V spadło na trzecią pozycję rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Dzieło Rockstar zostało szybko zdetronizowane przez produkcję Activision. W zeszłym tygodniu w Albionie rządziło Call of Duty: Advanced Warfare. Na drugą pozycję wskoczyła FIFA 15.

Chart-Track oraz UKIE podały, że sprzedaż Call of Duty: Advanced Warfare podskoczyła o 110% w porównaniu z wynikami notowanymi 2 tygodnie temu. Dzięki przecenom Advanced Warfare było najczęściej wybierane na PS3 i X360 (w 67% przypadków).

Na liście zadebiutowały nowe Pokemony. Chart-Track twierdzi, że to najlepsza premiera Pokemonów w historii rynku brytyjskiego.

Co ciekawe - Driveclub wskoczył z 33 pozycji na 8 miejsce rankingu. Wygląda na to, że Super Smash Bros. na Wii U nie cieszy się w Europie taką popularnością, jak w USA. Bijatyka Nintendo zdołało uplasować się tylko na 13 miejscu (przy połączonych wynikach z wersją na 3DS).


Ranking sprzedaży gier z UK, z zeszłego tygodnia:

1 Call of Duty: Advanced Warfare
2 FIFA 15
3 Grand Theft Auto V
4 Far Cry 4
5 Assassin's Creed Unity
6 Pokemon Omega Ruby
7 Pokemon Alpha Sapphire
8 Drive Club
9 Assassin's Creed IV: Black Flag
10 MineCraft: Xbox Edition

Tagi: grand theft auto v gta v Microsoft rockstar Sony wyniki sprzedaży