Red Dead Redemption Remake miałby trafić na Nintendo Switcha? Rockstar może poważnie zaskoczyć

Gry (plotka)
1817V
Red Dead Redemption gra
Iza Łęcka | 28.07.2023, 10:00

Wielka seria stworzona przez jedną z najpopularniejszych ekip w branży zadebiutuje na hybrydowej konsoli Nintendo? Wzmianka na stronie studia pobudziła kolejne spekulacje na temat poczynań Rockstar i Take-Two, budząc pewne wątpliwości.

Niedawno informowaliśmy o aktualizacji witryny Rockstar, przez którą coraz więcej się mówi o prawdopodobnym nadejściu odświeżenia Red Dead Redemption. Remaster lub remake produkcji mógłby jednak trafić nie tylko na PlayStation 5, Xboksy Series X|S czy komputery osobiste.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tez2, który wczoraj podzielił się doniesieniami na temat nowego logo, tym samym nagłaśniając całą sprawę, potwierdził kolejne szczegóły – na zakładce Red Dead Redemption został umiejscowiony nowy przycisk platformy, który sugeruje, że tytuł utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu może zmierzać także na Nintendo Switcha. 

Ponadto Rockstar dołączył RDR1 do listy rankingowej nowoczesnych modułów strony. Oryginalna strona RDR1 nie używa tych modułów. Sugeruje to aktualizację strony.

PS3, Xbox 360 i Switch zostały dodane jako przyciski platformowe (CTA)

Poniżej znajduje się podgląd (nie oznacza dostępności platformy).

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to powody do świętowania będą mieli wierni użytkownicy konsoli Japończyków, którzy otrzymają możliwość sprawdzenia rozbudowanej pozycji. Z drugiej jednak strony takie posunięcie może wskazywać, że nadchodzi prosty remaster, który nie zaoferuje nowej jakości i nie wyciśnie mocy z PS5 i XSX|S. Rockstar raczej nie przygotowuje w pełni next-genowego wydania RDR oraz zwykłego portu na Switcha… Choć może istnieje cień szansy?

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper