Star Wars Lando powstanie. Donald Glover nie tylko w roli głównej

Filmy/seriale
1039V
Star Wars Lando
Iza Łęcka | 28.07, 12:35

Twórcy odpowiedzialni za rozwój uniwersum Gwiezdnych wojen przypomnieli sobie o pozycji, która została zamówiona już kilka lat temu. Lando otrzyma własny serial, a wcielający się w bohatera Donald Glover nie tylko powróci do roli przyjaciela Hana Solo.

Aktor znany z serialu „Atlanta”, kapitalnego „Marsjanina” czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” podejmie się następnego intrygującego zadania w swojej karierze. Coraz więcej mówi się o tym, że to właśnie Glover zajmie się rozwojem nowej historii dla Disneya.

Dalsza część tekstu pod wideo

Donald Glover wspólnie z bratem Stephenem Gloverem napiszą scenariusz do serialu „Lando”. Tym samym twórcy zastąpią Justina Simiena, który dotychczas był łączony z projektem. 

Produkcja koncentrująca się na losach przyjaciela Hana Solo została po raz pierwszy zapowiedziana w grudniu 2020 roku, lecz od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów dotyczących prac, choć główny twórca miał już dostarczyć wytwórni swoją wersję scenariusza. Nie brakowało opinii, że serial nie zostanie zrealizowany.

Donald Glover wcielił się w Lando Calrissiana w „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” i zaprezentował młodszą wersję kultowego bohatera, którego wcześniej mogliśmy zobaczyć w kilku filmach z serii Star Wars. Postać zadebiutowała w „Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje” i wcielał się w nią Billy Dee Williams.

W kwietniu Disney zapowiedział nowe filmy ze świata Star Wars, natomiast już wkrótce zostanie udostępnione Star Wars Ahsoka, zatem pomimo pewnych niepokojących zapowiedzi kultowa marka jest dalej rozwijana.

Źródło: Collider

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper