Star Wars – zapowiedziano nowe filmy. Pierwszy Jedi, nowy Zakon Jedi, powrót Rey i wielkie zakończenie serii

Filmy/seriale
5325V
Star Wars Rey
Wojciech Gruszczyk | 07.04.2023, 14:02

Na Star Wars Celebration poznaliśmy zapowiedź nowych filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen. Lucasfilm oraz Disney przedstawili szczegóły produkcji, które trafią na wielki ekran i będą w ciekawy sposób współgrać ze znanymi opowieściami.

James Mangold („Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, „Le Mans '66”, „Logan: Wolverine”) został reżyserem filmu o „pierwszym Jedi” – opowieść jest opisywana jako „epopeja biblijna” i przedstawi widzom „początki Mocy”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórca zapoczątkuje nową erę Gwiezdnych wojen nazwaną „Dawn of the Jedi” i opowieści z tego czasu zostały umiejscowione na samym początku chronologii Gwiezdnych wojen – jeszcze przed The Old Republic.

To jednak nie koniec, ponieważ Sharmeen Obaid-Chinoy (2 odcinki „Ms. Marvel”, „Sitara: Dajcie dziewczynkom marzyć”, „Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia”) przygotuje nowy film z Gwiezdnych wojen, który został umiejscowiony 15 lat po wydarzeniach z „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Historia w tym wypadku skupi się na „powstawaniu nowego Zakonu Jedi” – w opowieści pojawi się Rey, która właśnie będzie „odbudowywać Jedi”. Daisy Ridley pojawiła się na Star Wars Celebrations.

To jednak nie koniec, ponieważ Dave Filoni („The Mandalorian”, „Księga Boby Fetta”) stworzy filmowe zakończenie uniwersum „The Mandalorian”. Przygoda została umiejscowiona pomiędzy „Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi” i „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” i będzie „kulminacją wątków fabularnych w The Mandalorian i innych serialach” – widzowie mogą liczyć na „epickie bitwy”.

Co jeszcze potwierdzono na Star Wars Celebration?

Star Wars chronologia epok

Źródło: Star Wars Celebrations

Komentarze (124)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper