Seriale HBO na polskim Netflixie! Poznaliśmy pierwszą produkcję zmierzającą na platformę

Filmy/seriale
3490V
Netflix logo
Iza Łęcka | 19.07.2023, 12:39

Cięcia, ograniczenia kosztów i wszelkie przekształcenia oferty są obrazem typowym dla branży streamingu. Od kilku miesięcy systematycznie pochylamy się nad wszelkimi decyzjami włodarzy platform SVOD – z rana naszą uwagę przykuły zaskakujące doniesienia na temat możliwości sprzedaży Disneya, nie jest jednak żadną tajemnicą, że także Warner Bros. Discovery wdraża ogromne oszczędności. Jedna z nich przynosi skutki – właśnie poznaliśmy pierwszy serial HBO, który zostanie dodany do oferty Netflixa także w Polsce.

Na początku miesiąca informowaliśmy o umowie nawiązanej pomiędzy Netflixem a Warner Bros. Discovery, na podstawie której posiadający najwięcej subskrybentów serwis doda do katalogu wybrane produkcje HBO Original – na liście nie brakowało tak udanych projektów jak „Kompania braci”, „Czysta krew”, „Sześć stóp pod ziemią” czy „Gracze”. Choć pertraktacje odbiły się szerokim echem w branży, nie mieliśmy pewności co do jednego – czy subskrybenci z Polski będą mogli obejrzeć wskazane historie poza HBO Max. Okazuje się, że tak.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak informuje portal Filmożercy, liczący 5 sezonów serial z Dwaynem Johnsonem w roli głównej zmierza do Netflixa – 15 sierpnia na serwisie zadebiutują „Gracze”. Jak wskazuje zakładka w aplikacji, opowieść będzie również dostępna w Polsce, co daje nam jasno do zrozumienia, że wkrótce możemy doczekać się kolejnych produkcji HBO.

Wiele na to wskazuje, że pomimo ustaleń pomiędzy korporacjami dane historie nie znikną z oferty HBO Max.

Fabuła serii „Gracze” koncentruje się na losach byłego zawodnika futbolu amerykańskiego, który po zakończeniu sportowej kariery pragnie zająć się innymi sportowcami jako mentor i menedżer gwiazd. Twórcy w lekkiej, zabawnej formie przyglądają się emocjonującym zagadnieniom życia przedstawicieli popularnej w USA dyscypliny sportowej. W rolach głównych występują Dwayne Johnson, Rob Corddry, John David Washington, Troy Garity, Donovan W. Carter oraz London Brown, natomiast za cały projekt odpowiada Stephen Levinson („Strzelec”, „Terapia”, „Rodzina od zaraz”).

Źródło: Filmożercy

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper