Gran Turismo przebije The Last of Us? To „jeden z najlepszych filmów o grach wideo”

Filmy/seriale
1784V
Gran Turismo
Iza Łęcka | 13.07, 11:36

Czy ekranizacja „Gran Turismo” ma szansę skraść serca fanów wyścigów? Niektórzy dziennikarze filmowi odpowiedzieliby twierdząco na wskazane pytanie. Poznaliśmy pierwsze wstępne opinie na temat produkcji, które przygotowują nas na solidny seans.

Od kilku lat PlayStation oraz Sony Pictures realizują plan rozszerzenia obecności znanych z gier wideo IP, przenosząc je do kolejnych mediów. Po wielu latach oczekiwania na „Uncharted”, które uzyskało w box office ponad 400 mln dolarów, maszyna rozkręciła się na dobre – w tym roku zobaczyliśmy już „The Last of Us”, a niebawem zadebiutują dostępny także w Polsce „Twisted Metal” oraz „Gran Turismo”. To właśnie widowisko w reżyserii Neilla Blomkampa mieli już okazję sprawdzić pierwsi krytycy filmowi, którzy udostępnili kilka wzmianek.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Gran Turismo” może okazać się jedną z najlepszych adaptacji gry wideo – tak przynajmniej twierdzi krytyk filmowy Coy Jandreau, który jest już po pokazie produkcji. Czerpiąca garściami z prawdziwych wydarzeń historia przypadła do gustu wielu redaktorom podkreślającym, jak wątki dotyczące wyścigów i przedstawienie drogi na sam szczyt zostały zgrabnie połączone z elementami serii Gran Turismo oraz humorystycznymi, bardziej lekkimi motywami. Możemy oczekiwać na wiele ukłonów i nawiązań przygotowanych specjalnie z myślą o graczach.

Gran Turismo udaje się połączyć nieokiełznaną pasję najlepszych filmów sportowych, zabawne szczegóły i odniesienia z gier wideo oraz ambitne nastawienie i wiarę w wielkie biografie. A następnie zmieszać wszystko w jeden z najlepszych filmów o grach wideo w historii, jeśli nie najlepszy.

Gran Turismo to solidna adaptacja! Naprawdę podobało mi się to, jak włączono do filmu niektóre elementy wizualne z gier - i ogólnie styl Neilla Blomkampa. Mnóstwo bardzo efektownej pracy kamery z ręki i bardziej intymnej pracy kamery z prawdziwą strukturą, która sprawia, że wszystko jest bardziej namacalne i naprawdę zbliża nas do postaci i akcji – przyznaje Perri Nemiroff z redakcji Collider.

Choć pełne recenzje filmu będziemy mogli przeczytać wkrótce, wpisy na temat „Gran Turismo” wskazują, że obsada aktorska wywiązała się z zadania – na szczególne wyróżnienie zasługują wcielający się w głównego bohatera Archie Madekwe czy znany ze „Stranger Things” David Harbour.

Film #GranTurismo zwycięża. Wstrząsająca, prawdziwa historia opowiedziana tutaj ściga się z większością tytułów filmów bazujących na grach wideo. Wciągnęło mnie, szczególnie w drugiej połowie. Świetne wyścigi z kreatywnymi ukłonami w stronę graczy. Świetna robota Davida Harboura i Archiego Madekwe. Dobry film!

„Gran Turismo” zadebiutuje 11 sierpnia, a zainteresowanych zachęcamy do zobaczenia pierwszego trailera produkcji.

Źródło: The Direct

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper