Twórcy Hitmana pracują nad ekskluzywną grą dla Microsoftu. Project Dragon nie trafi na PS5

Gry
1661V
Project Dragon
Iza Łęcka | 27.06.2023, 09:00

IO Interactive potwierdziło prace nad tajemniczym Project Dragon, jednakże stroni od ujawnienia dokładniejszych informacji na temat produkcji. Wewnętrzne dokumenty ze sprawy sądowej dotyczącej pozyskania Activision Blizzard wskazują, że pozycja zadebiutuje wyłącznie na Xboksach Series X|S oraz komputerach osobistych.

W kwietniu 2021 roku dwa źródła informowały, że Project Dragon jest tajnym RPG-iem osadzonym w fantastycznym świecie i tworzonym przez IO Interactive, który powstaje na mocy współpracy pomiędzy duńskim producentem a amerykańskim gigantem . W zeszłym roku deweloperzy przyznali, że tytuł faktycznie istnieje, lecz nie podzielili się szczegółami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dokumenty Microsoftu ujawnione w trakcie sprawy dotyczącej przejęcia Activision Blizzard potwierdzają jednak pełną ekskluzywność – Project Dragon jest wymieniany jako produkcja zmierzająca wyłącznie na Xboksy Series X|S oraz komputery osobiste.

E-maile opublikowane przez FTC pokazują, że Project Dragon od IO Interactive jest ekskluzywnym projektem Xboksa #Xbox

Możemy podejrzewać, że Microsoft inwestuje w produkcję, natomiast IO Interactive jest zewnętrznym deweloperem realizującym projekt. Podobnie prezentuje się sytuacja Death Stranding 2 – ekipa Hideo Kojimy rozwija pozycję wyłącznie na PS5.

Jeżeli nie możecie się doczekać sprawdzenia efektów prac doświadczonego studia, to spieszymy zapewnić, że będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Zarówno Project 007 (gra o przygodach Jamesa Bonda), jak i Project Dragon są produkcjami IO Interactive, na które przyjdzie nam sporo zaczekać – premiery tytułów mają odbyć się dopiero po marcu 2025 roku.

Źródło: Twitter: HazzadorGamin

Komentarze (156)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper