Polskie studio tworzy grę AAA dla Microsoftu! Xbox otrzyma kolejną ekskluzywną produkcję

Gry
3474V
Xbox logo
Wojciech Gruszczyk | 14.06.2023, 15:07

Szykuje się ciekawa współpraca na linii Polska-Ameryka. Twórcy z People Can Fly nawiązali współpracę z Microsoftem, na mocy której powstaje produkcja z segmentu AAA. Tytuł o kodowej nazwie „Project Maverick” jest rozwijany przez twórców Outriders.

W styczniu pojawiły się plotki, według których People Can Fly rozwija ekskluzywną grę dla Sony, ale okazuje się, że deweloperzy nawiązali współpracę z Microsoftem. Zarząd przedstawił wiadomość, w której potwierdzono podpisanie umowy na przygotowanie „gry z segmentu AAA”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zarząd PCF Group S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") niniejszym informuje, że w dniu 13 czerwca 2023 r. Spółka zawarła ze spółką Microsoft Corporation z siedzibą w Redmond, Waszyngton, USA jako wydawcą ("Wydawca") umowę produkcyjno-wydawniczą (Development and Publishing Agreement) ("Umowa"), której przedmiotem jest wyprodukowanie i dostarczenie przez Spółkę Wydawcy gry z segmentu AAA o nazwie kodowej Project Maverick ("Gra") zgodnie z zawartą przez strony umową wykonawczą do Umowy (Product Appendix) określającą harmonogram produkcji Gry uwzględniający jej kluczowe etapy (tzw. milestones).

People Can Fly to doświadczone studio, które współpracowało już ze Square Enix nad wspomnianym Outriders – twórcy rozwijają także jeszcze jedną grę z japońską korporacją oraz „Project Dagger” z Take-Two. Najwidoczniej zespół jest na tyle duży, że może podjąć się jeszcze jednej pozycji – w maju zeszłego roku informowaliśmy o pracy nad 5 produkcjami.

People Can Fly ma rozwijać grę na zlecenie korzystając z IP wydawcy, więc najwidoczniej Polacy rozwijają produkcję wykorzystując jedną z marek Microsoftu... może Gearsy z Polski? ;)

Produkcja Gry będzie realizowana przez Spółkę w modelu pracy na zlecenie (work-for-hire), w oparciu o prawa własności intelektualnej Wydawcy, i będzie finansowana w całości przez Wydawcę w miarę realizacji przez Spółkę kontraktowanych w ramach procesu produkcyjnego kluczowych etapów produkcji Gry (milestones).

Łączny budżet przeznaczony na produkcję gry przez People Can Fly wynosi 30-50 mln dolarów.

Źródło: Michał - dzięki za link (Biznes/Interia)

Komentarze (146)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper