People Can Fly szykuje 5 gier. Twórcy Outriders pracują dla Square Enix i Take-Two

News
961V
People Can Fly
Wojciech Gruszczyk | 09.05, 17:56

Twórcy Outriders szykują się do premiery pierwszego, dużego dodatku do looter shootera z 2021 roku, ale jednocześnie People Can Fly pracuje nad pięcioma kolejnymi grami. Firma w przypadku dwóch IP pracuje z dwoma dużymi partnerami.

People Can Fly wciąż nie może mówić o wielkim sukcesie Outriders, ale polskie studio nie zwalnia i pracuje już nad pięcioma kolejnymi produkcjami. Dwie gry AAA są rozwijane z dużymi partnerami zewnętrznymi i w następnych latach powinniśmy usłyszeć więcej o tych projektach.

Studio potwierdziło, że nadal rozwija Project Gemini – jest to najnowsza produkcja Square Enix i Japończycy (identycznie jak w przypadku Outriders) zostaną właścicielami IP. Polacy tylko tworzą grę, która ma trafić na rynek w 2024 roku.

Project Dagger to propozycja z segmentu AAA i gatunku action RPG, która będzie przeznaczona dla „szerszej publiczności”, a wydawcą został Take-Two (firma-matka Rockstar). Budżet tytułu wynosi około 40-60 mln dolarów i Project Dagger może również trafić na rynek w 2024 roku.

People Can Fly pracuje także nad Bifrost – jest to nowa pozycja finansowana przez deweloperów, jednak w tym wypadku nie znamy potencjalnej daty premiery. Studio potwierdziło także rozwijanie „Victoria” oraz „RED”, ale obie gry znajdują się we wczesnej fazie koncepcyjnej.

People Can Fly - aż 5 gier w produkcji

Źródło: Tweaktown

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper