GTA 6 z pierwszym oficjalnym teaserem? Rockstar ponownie bawi się z graczami

Gry (plotka)
10973V
GTA 6
Iza Łęcka | 14.06, 08:29

Kiedy zobaczymy GTA 6? Utalentowane studio doskonale zdaje sobie sprawę, że społeczność od lat wyczekuje choćby na drobny materiał ukazujący nową odsłonę Grand Theft Auto. Najnowsza aktualizacja zawiera pewną zajawkę, która zwróci uwagę spostrzegawczych i dociekliwych graczy.

Rockstar oficjalnie potwierdziło prace nad nowym GTA, kilka miesięcy później w sieci znalazł się pakiet plików, który pokazał szereg elementów nowego projektu. Materiały nie ukazywały ostatecznej wersji produkcji, lecz dzięki nim mogliśmy poznać kilka możliwych szczegółów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie od dzisiaj wiadomo, że społeczność z zapartym tchem czeka nawet na najdrobniejsze wzmianki i ujęcia z GTA 6. Możliwe, że deweloperzy powoli przystępują do „zabawy z graczami” i zdecydowali się na opracowanie intrygującej zajawki. Na serwerach GTA Online opublikowana została nowa aktualizacja, dzięki której użytkownicy mogą między innymi kupić nowe koszulki – wśród nich znalazły się modele zatytułowane „GTA 5 Anniversary” bezpośrednio nawiązujące do okrągłej rocznicy Grand Theft Auto 5.

Szybko zauważono, że jeden z t-shirtów otrzymał nazwę „??? Tee” i choć początkowo niektórzy mogli sądzić, że twórcy zaliczyli zwykłą pomyłkę, grafiki zamieszczone na ubraniu jeszcze bardziej pobudzają ciekawość, bo przedstawiają ciąg liczb. Sympatykom serii już w tej chwili zapaliła się lampka ostrzegawcza, a część z nich przeczuwało, że jest to kod i... faktycznie tak jest!

Wykorzystanie konwertera typu A1Z2 umożliwiło oczytanie zaszyfrowanej wiadomości z ciągu wielu liczb – odkryto krótki wpis „ONE DAY WILL REVEAL ALL”, który możemy przetłumaczyć jako „PEWIEN DZIEŃ UJAWNI WSZYSTKO”.

Teraz w twoim ulubionym sklepie z ubraniami w #GTAOnline San Andreas Mercenaries GTA V jest Anniversary Top... Wraz z czymś tajemniczym, co może sprawić, że niektórzy badacze należący do społeczności ruszą....

Przyjrzeliście się swojemu alfabetowi? Dzięki uprzejmości @happygrowls i @SpiderVice wystarczy wrzucić go do dekodera liczbowo-alfabetycznego i...

(oznaczone jako spoiler dla tych, którzy nie chcą tego widzieć).

Nie mamy wątpliwości, że Rockstar przystąpiło do kolejnego etapu „zabawy” ze społecznością, która zostanie zakończona wyczekiwaną prezentacją GTA 6. Według plotek produkcja zostanie prawdopodobnie ujawniona jesienią 2023 roku, a premiera – analizując prognozy wyników finansowych Take-Two - przypadłaby na kolejny rok finansowy (od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku).

Źródło: Twitter: GTANet

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper