STALKER 2 może nie zadebiutować w 2023 roku. Gry nie zobaczymy na pokazie Microsoftu

Gry
2245V
STALKER 2
Wojciech Gruszczyk | 09.06, 17:03

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy wyczekują na premierę STALKER-a 2. Deweloperzy potwierdzili, że nie pojawią się na Xbox Games Showcase, co zwiastuje kolejną złą wiadomość.

STALKER 2 został zaprezentowany w grudniu zeszłego roku i choć kilka miesięcy później deweloperzy zwiastowali, że tytuł zadebiutuje pod koniec 2023 roku, to jednak w międzyczasie pojawiły się kolejne problemy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio niedawno potwierdziło, że Rosjanie dorwali się do plików gry. Deweloperzy od kilkunastu miesięcy rozwijają grę w bardzo trudnych warunkach i choć część studia wyjechała z Ukrainy, to jednak nadal wielu deweloperów opracowuje przygodę w kraju atakowanym przez wojska Władimira Putina.

GSC Game World zdecydowało się odpowiedzieć na wiadomość jednego z fanów, w którym studio potwierdziło, że nie pojawi się na tegorocznym Xbox Games Showcase. Deweloperzy nie zawitają na żadną z czerwcowych imprez. Firma ma „w następnych miesiącach” wygłosić ważne ogłoszenie.

STALKER 2 nie pojawi się na prezentacji Xboksa według menedżera społeczności GSC na Steamie

Powiedzmy sobie szczerze – czy ktoś w tym wypadku będzie zaskoczony opóźnieniem? Twórcy mogą w następnych miesiącach ogłosić datę premiery, ale nie będę zaskoczony, gdy tytuł przeskoczy na początek lub nawet połowę przyszłego roku.

STALKER 2 jest rozwijany w ekstremalnych warunkach, co na pewno wpływa na możliwości zespołu. Firma wcześniej informowała, że gra ma być „produktem narodowym” i pewnie w dniu premiery produkcja musi zapewnić najwyższą jakość.

Źródło: IdleSloth84_

Komentarze (145)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper