Nie ma co liczyć na The Sims 5. Wszystko przez jedną decyzję

Gry
11670V
The Sims 5
Łukasz Musialik | 04.06, 17:15

Od 18 października 2022 roku The Sims 4 stała się grą darmową. Tego dnia można ją było pobrać za darmo na wszystkich platformach. To oznacza, że każdy nowy gracz może zagrać w podstawową wersję gry bez ponoszenia żadnych kosztów. Gra jednak nadal oferuje dodatkowe pakiety rozszerzające i zestawy akcesoriów, które można dokupić osobno.

Decyzja o udostępnieniu The Sims 4 za darmo jest częścią strategii Electronic Arts, która ma na celu zwiększenie liczby graczy i sprzedaży dodatkowej treści. Według firmy, The Sims 4 ma nadal duży potencjał, dlatego firma nie planuje wydania nowej części serii w najbliższym czasie. Nie ma się co dziwić, gdy wciąż rośnie liczba graczy podstawowej wersji gry. Podobno gra w nią już ponad milion graczy. Gdyby tylko 1% z nich wykupił jakiś dodatek, to EA jest 10.000 sztuk do przodu. Tworzenie The Sims 5 nie ma sensu z czysto biznesowego punktu widzenia. Wystarczy pomyśleć, jaki byłby koszt nowej produkcji, a jaki dodatku do gry z 2014 roku.

W związku z tym Electronic Arts zapowiada, że będzie nadal rozwijać i poprawiać The Sims 4, wprowadzając nowe funkcje i możliwości, a także wypuszczając nowe dodatki. The Sims 4 to jedna z najpopularniejszych części z serii od studia Electronic Arts. To gra symulacyjna, w której gracz tworzy i kontroluje życie wirtualnych ludzi. Czwarta odsłona ukazała się w 2014 roku na PC i Mac, a później na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jest kompatybilna z PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Sims 4.

Źródło: insider-gaming.com

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper