Yuji Naka może trafić na długie lata za kratki. Prokuratura domaga się surowej kary dla twórcy Sonica

Gry
890V
sonic
Bartosz Dawidowski | 01.06, 13:03

Temat konfliktu Yujiego Naki z japońskim prawem nabiera tempa. Deweloperowi znanemu z wykreowania Sonic the Hedgehog grozi długa odsiadka w więzieniu.

O kolosalnych problemach Yujiego Naki pisaliśmy już w grudniu 2022 roku, kiedy były pracownik Square Enix został aresztowany i oskarżony o machlojki finansowe. W Japonii kilka miesięcy temu ruszyła sprawa sądowa w sprawie czynów zarzucanych jednemu z głównych autorów Sonic the Hedgehog.

Prokuratura domaga się kary bezwzględnego więzienia dla Yujiego Naki, który miałby trafić za kratki na 2,5 roku. Obrońcy dewelopera, który przyznał się już do zarzucanego mu wykorzystania poufnych informacji w celu prowadzenia tzw. "insider tradingu", nie zgadzają się z tak wysokim wymiarem kary i wnoszą o wyrok w zawieszeniu. Oprócz kary więzienia deweloperowi grozi też grzywna w wysokości ok. 170 mln jenów. Również jej wymiar nie podoba się adwokatom Naki, którzy proszą o jej znaczną redukcję. Sąd zebrał się już trzy razy w rzeczonej sprawie i prawdopodobnie do końca 2023 roku poznamy wyrok.

Więcej na temat czynów, o które został oskarżony Yuji Naka przeczytacie w tym newsie. Według informacji, które posiadamy twórca gier miał zarobić setki milionów jenów po nielegalnym wykorzystaniu poufnych informacji podczas pracy w Square Enix nad Final Fantasy VII: The First Soldier i nad Dragon Quest Tact.

Źródło: https://news.denfaminicogamer.jp/news/230601z

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper