John Wick 5 powstaje! Lionsgate szykuje grę AAA oraz spin-offy

Filmy/seriale
1851V
John Wick 5 oficjalnie. Lionsgate z kolejną misją dla Keanu Reevesa
Wojciech Gruszczyk | 26.05, 16:37

Lionsgate zamierza w odpowiedni sposób zająć się marką „John Wick”. Jeszcze w marcu firma rozważała przygotowanie kolejnego filmu, a teraz potwierdzono prace nad kontynuacją oraz następnymi projektami w tym uniwersum.

„John Wick 4” okazał się wielkim hitem. Film zanotował ogromny sukces i choć początkowo nie planowano stworzenia „John Wick 5”, to jednak możemy mieć pewność, że opowieść powstaje. Pozytywne informacje dla fanów uniwersum potwierdził Joe Drake, prezes grupy filmowej z Lionsgate.

Wytwórnia ma ogromne plany dotyczące tego IP – „John Wick 5” znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, ale korporacja chce także spin-offów, które mogą zostać opowiedziane w formie seriali. Potwierdzono także opracowanie wysokobudżetowej gry.

Nie ujawniono, które studio zajmuje się stworzeniem produkcji z segmentu AAA, jednak konkrety mogą nadejść szybko.

„Ballerina” jest pierwszym spin-offem i premiera historii została zaplanowana na przyszły rok, już teraz są rozwijane trzy inne produkcje – w tym „John Wick 5” i tajemniczy serial. Lionsgate chce zapewnić „regularny cykl” wydawania nowych opowieści z tego uniwersum.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper