Spider-Man: Across the Spider-Verse będzie hitem? Pierwsze recenzje zapowiadają „dzieło sztuki”

Filmy/seriale
878V
Spider-Man: Across the Spider-Verse znakomite recenzje
Iza Łęcka | 26.05, 12:18

Wiele na to wskazuje, że Sony Pictures Animation będzie miało niebawem powody do świętowania, a wszystko za sprawą najnowszej animowanej przygody Milesa Moralesa. Pierwsze opinie dotyczące „Spider-Man: Across the Spider-Verse” zwiastują kapitalne widowisko.

Pod koniec 2018 roku w kinach zadebiutowała pierwsza animacja przenosząca nas do uniwersum Spider-Mana. Pomysły zastosowane przez autorów sprawdziły się znakomicie – przy budżecie sięgającym 90 mln dolarów, produkcja uzyskała rezultat ponad 384 mln dolarów w box office, a co najważniejsze została nagrodzona Oscarem dla Najlepszej animacji. Decyzja o kontynuacji była formalnością.

Pomimo pewnych przesunięć „Spider-Man: Across the Spider-Verse” 2 czerwca zadebiutuje na wielkim ekranie, a krytycy mieli już możliwość zapoznania się z efektami prac Sony Pictures Animation – ich wstępne wrażenia zapowiadają nie lada widowisko.

Przede wszystkim branżowi dziennikarze doceniają fabułę animacji – zgodnie z zapowiedziami poproszony o pomoc Miles wkroczy do multiwersum, w którym spotka wiele wersji pajęczych superbohaterów i będzie musiał zmierzyć się ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem. Brian Davids z The Hollywood Reporter podkreśla, że tym razem będziemy mieć do czynienia ze znacznie „mroczniejszą i smutniejszą opowieścią, niż się spodziewamy”. Oprócz historii Milesa, który przede wszystkim pragnie być zaakceptowany, na pierwszy plan wysunie się Gwen. Redaktorzy podkreślają, że fabuła jest niezwykle intensywna, widowiskowa i przekonująca, a bogactwo Multiwersum oszałamia.

„Spider-Man: Across the Spider-Verse” będzie ucztą dla oczu – widzowie zobaczą wiele różnorodnych światów, które zostały perfekcyjnie dopracowane przez animatorów. Jak podkreśla Steven Weintraub z redakcji Collider, w trakcie seansu chciał wielokrotnie „wcisnąć pauzę”, by przyjrzeć się wszelkim szczegółom i smaczkom. Fani Spideya będą mogli liczyć na szereg niespodzianek i nawiązań z komiksów oraz innych produkcji.

OK. #SpiderManAcrossTheSpiderVerse żyje o krok wyżej poziomu mistrzowskiego. To prawdziwe dzieło sztuki. Każda scena zasługuje na powieszenie w muzeum. Żarty i nawiązania skierowane do fanów Spideya są doskonałe. Jest WYJĄTKOWY. Najlepszy film #SpiderMan. Może być moim ulubionym filmem w historii. Podziwiajcie go.

#SpiderManAcrossTheSpiderVerse to oszałamiające dokonanie. Tak, jest olśniewający wizualnie, z ekspansywnymi, wyrazistymi nowymi światami (świat Gwen jest moim ulubionym). Ale prawdziwą supermocą filmu jest jego emocjonalna głębia i piękny, melancholijny ton. Tak bardzo uwielbiam ten film.

#AcrossTheSpiderVerse to kolejny kamień milowy animacji. Tak, jest wspaniały i wizualnie oszałamiający, ale ta kontynuacja przewyższa pierwszą, ponieważ zawsze stawia Milesa i jego rodzinę na pierwszym planie. Spider-Gwen również zasłużenie pojawia się w centrum uwagi, będąc jedną z głównych bohaterek filmu.

Oczywiście, możemy również natrafić na nieco mniej pozytywne reakcje, jednakże w gruncie rzeczy kolejna animacja z Milesem Moralesem w roli głównej zapowiada się świetnie. Wiemy, że Sony nie zrezygnuje z pajęczego uniwersum – zgodnie z zapowiedziami 29 marca 2024 roku odbędzie się premiera kolejnej cześci.

Źródło: Variety

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper