Wielka Brytania zablokowała fuzję Microsoftu i Activision z powodu opinii byłego pracownika Sony?

Gry (plotka)
3518V
Xbox Activision Blizzard Wielka Brytania
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 17:02

Florian Meuller dotarł do informacji, która może mieć gigantyczne znaczenie w kontekście umowy Microsoftu z Activision Blizzard i zablokowaniu transakcji przez CMA. Za decyzją brytyjskiego regulatora ma stać jeden z byłych pracowników Sony.

Competition and Markets Authority oficjalnie zablokowało umowę Microsoftu z Activision Blizzard z powodu potencjalnej dominacji producenta Xboksów na rynku gier w chmurze. Firmy zdecydowały się na odwołanie od tej decyzji, ale ruch CMA znacząco opóźni potencjalną finalizację połączenia.

Sytuacji od dawna przygląda się Florian Meuller, prawnik zajmujący się tematem patentów, który odkrył, że Colin Raftery, czyli obecny, starszy dyrektor CMA wcześniej pracował dla Cleary Gottlieb – firmy prawniczej, która reprezentuje Sony, Google oraz innych konkurentów Microsoftu w ich protestach regulacyjnych.

Jez Corden z WindowsCentral podkreślił, że łatwo tutaj zrozumieć konflikt interesów, ponieważ w Wielkiej Brytanii powszechnie znana jest kultura „nielegalnego wykorzystywania informacji poufnych wśród klasy politycznej”.

Florian Meuller uważa, że Colin Raftery był „kluczową osobą decyzyjną” w sprawie Microsoft-Activision, a sam starszy dyrektor CMA od 20 lat występuje przeciwko Microsoftowi w różnych sprawach.

Reporter z jednej z najsłynniejszych agencji informacyjnych powiedział mi o nim: „To facet, który w zasadzie podjął decyzję dla CMA”. Nie chcę ujawniać agencji/reportera. Nie wiedziałem o tym wpływie na przegląd fuzji.

Już wcześniej pojawiły się informacje, według których CMA w nieodpowiedni sposób zajęło się sprawdzeniem transakcji i zawyżyło udział Microsoftu w chmurze, by mieć powód do zablokowania umowy.

Źródło: windowscentral

Komentarze (153)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper