Redfall błyskawicznie stracił graczy. Polacy zapomnieli o tytule, który na Steam sprawdza mniej niż 200 osób

Gry
2432V
Redfall
Iza Łęcka | 18.05, 07:33

Arkane Studios rozpoczęło odbudowę wampirzej przygody, która jak dotąd doczekała się zaledwie jednej aktualizacji po premierze. Niepewna sytuacja pozycji może sprawiać, że sympatycy strzelania nie zamierzają dłużej czekać na obiecane poprawki – debiutująca na początku maja produkcja w błyskawicznym tempie straciła większość łowców.

Redfall potrzebuje szeregu konkretnych aktualizacji, jakie byłyby w stanie rozwiązać największe problemy i doprowadzić grę do oczekiwanego poziomu. Deweloperzy w najbliższym czasie muszą zająć się między innymi doczytywaniem tekstur, zapewnieniem obiecanych 60 klatek na sekundę na konsolach oraz rozgrywką offline.

Przed studiem jednak znacznie większe wyzwanie – Redfall stracił już większość graczy na Steam. W momencie pisania tej wiadomości na platformie Valve tytuł ogrywało mniej niż 180 osób, a w ostatnich 24-godzinach na serwerach zawitało zaledwie 351 łowców potworów.

undefined

Nie lepiej sprawa prezentuje się na Xboksach – choć nie sprawdzimy konkretnej liczby aktywnych uczestników, to wiemy, że produkcja jest dopiero na 31. miejscu wśród najchętniej ogrywanych pozycji w Stanach Zjednoczonych, osiągając znacznie gorszy rezultat nawet od leciwego For Honor. Redfall w Polsce nie znajduje się w TOP 50 najchętniej sprawdzanych gier.

Powyżej opisana sytuacja zwiastuje niemałe kłopoty dla Arkane Studios, które w zaledwie kilka tygodni od premiery utraciło sporą część społeczności. Twórcy podkreślali, że dostarczając tytuł do Xbox Game Pass będą w stanie rozwijać go wspólnie z użytkownikami, jednakże obiecujące plany zostały boleśnie zweryfikowane przez rzeczywistość.

Xbox oświadczył, że jest zaangażowany w naprawę Redfall od Arkane. Wspominając o tym...

Gra ma obecnie około 200 graczy na Steamie.

Spadła także na 31. miejsce wśród najczęściej ogrywanych gier na Xboksie… zaledwie dwa tygodnie po premierze. Auć.

Źródło: LegacyKillaHD

Komentarze (142)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper