Sony przygotowuje inwestorów na gorsze wyniki ekskluzywnych gier. Spider-Man 2 pewniakiem w 2023 roku

Gry
1677V
Spider-Man 2 Insomniac Games
Wojciech Gruszczyk | 28.04, 15:31

Sony przedstawiło dzisiaj znakomite rezultaty PlayStation 5, które pokazują, że zapoczątkowana na początku roku kampania promocyjna konsoli i dodatkowe egzemplarze urządzeń w sklepach przyniosły oczekiwane rezultaty. Firma jednak nie zwalnia i szykuje inwestorów na jeszcze większe sukcesy.

Sony zanotowało rekordowy początek 2023 roku, ale korporacja ma jeszcze większe plany na dopiero rozpoczęty rok finansowy.

Producent PlayStation w najnowszym raporcie finansowym potwierdził, że zamierza od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku wrzucić na rynek aż 25 mln egzemplarzy PlayStation 5. Dla porównania w zakończonym i rekordowym roku firma zagwarantowała 19,1 mln sztuk PS5.

Sytuacja może inaczej wyglądać w przypadku gier, bo choć Spider-Man 2 na pewno zadebiutuje w 2023 roku i możemy założyć, że pozycja zostanie dobrze przyjęta przez przynajmniej część fanów, to Sony spodziewa się spadku sprzedaży gier first-party w aktualnym roku finansowym.

Korporacja nie ujawniła, dlaczego oczekuje mniejszego zainteresowania ekskluzywnymi grami, ale możemy podejrzewać, że w podanym okresie na rynek trafi mniej pozycji first-party względem bogatego, poprzedniego roku.

Aktualnie firma zapowiedziała tylko jedną ekskluzywną grę na aktualny rok finansowy (Spider-Man 2) i choć powstają nowe produkcje zespołów PlayStation, to nie wiemy, czy w najbliższych miesiącach pojawią się niespodzianki od japońskiej korporacji.

Sony wciąż przejmuje studia, zapowiada rozwijanie gier-jako-usług, ale nadal czekamy na konkretną konferencję, podczas której firma przedstawi swoje plany.

Źródło: PSU

Komentarze (187)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper