Martwe zło: Przebudzenie z dobrym startem w kinach. Film Super Mario Bros. nie ma sobie równych

Filmy/seriale
1181V
Evil Dead Rise
Iza Łęcka | 24.04.2023, 11:47

Trzeci tydzień z rzędu widzowie niezwykle ochoczo wybierają się na animację Illumination i Nintendo. Produkcja z wąsatym hydraulikiem dokłada kolejne miliony dolarów do ogólnego rankingu, jak jednak prezentuje się sytuacja filmowych nowości, które niedawno zadebiutowały? Sprawdźmy.

„Super Mario Bros. Film” jest propozycją, na którą czekało wielu odbiorców – nie tylko tych preferujących gry Nintendo, ale również fanów twórców „Minionków”. Już teraz jest to najlepiej zarabiająca adaptacja gry, a następne tygodnie mogą przynieść jeszcze lepsze wiadomości.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Super Mario Bros. Film” zarobił kolejne 58,23 mln dolarów – w ogólnym rozrachunku kolorowa historia zdobyła już 434,33 mln dolarów w Ameryce Północnej i 871 mln dolarów na całym świecie, co jak na razie czyni ją najbardziej dochodowym filmem tego roku. Dzięki tak wysokiej dyspozycji propozycja zaliczyła najlepszy trzeci tydzień na rynku w kategorii filmów animowanych oraz siódmy najlepszy weekend wszech czasów wśród wszystkich produkcji, wyprzedzając „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Tym samym dynamiczna opowieść ma szansę przebić znaczący pułap 1 mld dolarów.

Ikona Nintendo zdołała przebić popularnością inne debiutujące w ostatnim czasie nowości – między innymi „Martwe Zło: Przebudzenie”, wyreżyserowany przez Guya Ritchiego „The Convenant” czy „Bo się boi” (sprawdźcie naszą recenzję). Stworzony przez Lee Cronina horror, rozbudowujący dobrze znaną serię, która powróciła filmem w 2013 roku (97,5 mln dolarów przy budżecie 17 mln dolarów) w debiutancki weekend uzyskał 23,5 mln dolarów w USA, natomiast w globalnym box office zwiększył wynik do 40,3 mln dolarów.

Thriller wojenny z Jakem Gyllenhaalem będzie musiał zmierzyć się z coraz większą konkurencją, lecz całkiem dobre recenzje (81% na Rotten Tomatoes) mogą jeszcze przyciągnąć widzów do kin – w ostatnich dniach propozycja zdobyła 6,28 mln dolarów. „John Wick 4” dołożył 5,75 mln dolarów do ogólnego rezultatu i uplasował się na piątym miejscu nowego zestawienia.

Źródło: Variety

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper