God of War i Horizon podążają drogą The Last of Us. Sony chce rozszerzyć znane historie

Filmy/seriale
1777V
God of War Ragnarok
Iza Łęcka | 24.04, 10:59

Adaptacja pierwszego The Last of Us zebrała szereg pochwał od widzów z całego świata, choć znalazły się również negatywne opinie krytykujące rozbudowane wątki. Włodarze PlayStation Productions są jednak zadowoleni z otrzymanych efektów, dlatego pracując nad kolejnymi projektami – serialami „God of War” i „Horizon” – również planują zrealizować podobną strategię i pokazać wydarzenia nie tylko przedstawiane w grach Santa Monica Studio oraz Guerrilla Games.

„The Last of Us” zanotował znakomity start w HBO i HBO Max, szybko stając się jednym z najpopularniejszych seriali platformy. Pod koniec roku mają rozpocząć się prace nad kontynuacją, a twórcy nie ukrywają, że wydarzenia z The Last of Us Part II nie zostaną przedstawione tylko w trakcie jednego sezonu, bowiem jak zaznaczył główny scenarzysta Craig Mazin „jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia”. Dzięki temu sympatycy klimatycznej historii Naughty Dog mogą oczekiwać, że opowieść będzie debiutować na platformie streamingowej przez kilka następnych lat.

Asad Qizilbash, szef PlayStation Productions, przygotowuje się do współpracy z Amazonem oraz Netflixem, platformami SVOD, które zajmą się stworzeniem kolejnych produkcji czerpiących garściami z IP PlayStation. „God of War” i „Horizon” podążą drogą „The Last of Us”, dlatego powinniśmy oczekiwać na rozszerzenie dobrze znanych historii.

Tę samą staranność i formułę, którą przyjęliśmy w przypadku The Last of Us, zamierzamy zastosować w przypadku Horizon i God of War. Będziemy opowiadać historię gry, bo możemy, bo to serial, mamy na to czas, mamy odcinki, by móc to zrobić. Nie staramy się wcisnąć tego w dwugodzinny film. Dostaniecie historię z gry, ale znajdziemy też okazje, by poszerzyć ją o inne postacie i bardziej rozbudować świat, czego nie można zrobić w grze z powodu interfejsu. To jest dla mnie ekscytująca rzecz, fani to pokochają, bo zobaczą, jak ta gra ożywa, ale także doświadczą nowych rzeczy, podobnie jak The Last of Us.

Spodziewajmy się więc serii oddających klimat oryginalnych, docenionych przez graczy produkcji, ale autorzy przenosząc opowieści do nowego medium skorzystają z pewnej twórczej wolności, pokazując kolejne postacie i wydarzenia.

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia dotyczące Horizon Forbidden West Burning Shores, twórcy serialu „Horizon” mogą poruszyć temat seksualności.

Źródło: Comicbook

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper