Twórcy The Order: 1886 mierzą się z dużymi zwolnieniami. Meta kupiła studio, a teraz rezygnuje z pracowników

Gry
1315V
Twórcy The Order 1886 dołączyli do Facebooka. Ready At Dawn stało się częścią Oculus Studios
Wojciech Gruszczyk | 20.04, 20:21

W 2020 roku Ready at Dawn dołączyło do Facebooka i deweloperzy mieli rozwijać kolejne gry dla Oculusa. Autorzy God of War: Chains of Olympus, God of War: Ghost of Sparta i The Order: 1886 nie zaoferowali wielu produkcji, a teraz mogą mieć problem, by przetrwać.

Ready at Dawn nie jest dużym zespołem, ale deweloperzy udowodnili, że potrafią stworzyć świetne gry, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. The Order: 1886 było chwalone za między innymi atmosferę oraz grafikę, ale niestety przygoda była zdecydowanie za krótka, by zapewnić graczom odpowiednie wrażenia.

Twórcy w latach 2017-2021 przygotowali cztery gry dla Oculusa (Lone Echo, Echo Arena, Echo Combat, Lone Echo II), ale dosłownie każda kolejna pozycja zbierała gorsze oceny od poprzedniej – od 89% do 78%.

Teraz zespół może mieć poważne problemy, ponieważ Meta (Facebook) rozpoczął kolejną rundę zwolnień i tym razem Ready at Dawn straciło 1/3 zespołu. Według informacji od samych pracowników – pracy musi szukać około 40 deweloperów.

Tutaj na pewno trzeba podkreślić, że Ready at Dawn jest mniejszym zespołem, który posiadał około 100 specjalistów. Tak znaczące zwolnienia na pewno wpłyną na możliwości produkcyjne zespołu, a warto podkreślić, że wśród zwolnionych osób znalazł się nawet kierownik studia.

Źródło: uploadvr

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper