PS5 sprzedaje się lepiej od PS4 w USA. Konsola odnosi gigantyczny sukces

Gry
1113V
PS5 i PS4 ulepsz konsole
Wojciech Gruszczyk | 19.04, 15:51

Już wczoraj informowaliśmy o znakomitej dyspozycji PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii, a teraz Mat Piscatella z Circana (wcześniej NPD) przedstawił dane ze Stanów Zjednoczonych. Sprzedaż PS5 dosłownie napędza cały rynek gier w USA.

Gracze ze Stanów Zjednoczonych w marcu najchętniej kupowali PlayStation 5 – urządzenie Sony pozytywnie wpłynęło na branżę, która zanotowała spadki szczególnie w segmencie gier. Problemem na przestrzeni roku okazała się ubiegłoroczna oferta, ponieważ między innymi Elden Ring zanotował znakomity start w marcu 2022 roku. 

Resident Evil 4 Remake osiągnął dobry rezultat w marcu, ale nawet w tej sytuacji Hogwarts Legacy cieszył się większym zainteresowaniem. 

Mat Piscatella potwierdził bardzo ważny wynik – wzrost zainteresowania PlayStation 5 kolejny raz poprawił wyniki konsol. PS5 było „najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową w jednostkach i dolarach w marcu”, ale urządzenie piastuje pierwsze miejsce w rankingach od początku 2023 roku.

Analityk i specjalista ujawnił również bardzo ważny szczegół: „Sprzedaż sprzętu PlayStation 5 przewyższyła sprzedaż PlayStation 4 w ujęciu czasowym (29 miesięcy na rynku)”. Oznacza to, że PS5 w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć lepszą sprzedaż od PS4, a już konsola poprzedniej generacji osiągnęła znakomite rezultaty. 

Dodatkowe szczegóły z raportu Circana znajdziecie TUTAJ.

Marzec 2023 - 20 najlepiej sprzedających się gier premium (sprzedaż w dolarach)

Od początku 2023 roku - 20 najlepiej sprzedających się gier premium (sprzedaż w dolarach, bez zawartości dodatkowej)

Źródło: Mat Piscatella

Komentarze (140)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper