Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2014 16:25
Prace nad LittleBigPlanet 3 trwają od 3 lat
536V

Prace nad LittleBigPlanet 3 trwają od 3 lat

LittleBigPlanet 3 zadebiutuje w przyszłym miesiącu na dwóch platformach Sony. Wcześniej mogliśmy zobaczyć porównanie wersji, a teraz otrzymaliśmy informację, że tytuł powstaje od 3 lat.  Sumo Digital przed długi czas ściśle współpracowało z Media Molecule.

Damian Hosen – dyrektor produkcji – zdradził, że studio przygotowuje tytuł od 3 lat, a pierwsze prace rozpoczęły się tuż po wydaniu LittleBigPlanet 2 w 2011 roku. Przedstawiciel Sumo Digital nie kryje podziwu nad twórcami Sackboya.

„W początkowej fazie byliśmy w stałym kontakcie z Media Molecule. To było dla nas bardzo cenny. To jest seria, która zaprezentowała zupełnie nową perspektywę – możemy tak powiedzieć o wszystkich grach Media Molecule. To studio nigdy nie robi rzeczy tak jak inni. Przed rozpoczęciem prac zawsze wyznaczają sobie bardzo jasne cele oraz zadania, które pozwalają im przygotowywać niepowtarzalne projekty.”

Hosen podkreślił, że pierwsze spotkanie z przedstawicielami Media Molecule było unikalnym doświadczeniem. Deweloperzy wymieniali się uwagami i jednocześnie współpracowali, a pomoc ojców serii była nieoceniona w kształtowaniu projektu.

Gra powstaje od trzech lat i ma nam zaoferować wiele nowych elementów:

„Pracujemy nad grą od trzech lat. Spędziliśmy dużo czasu, aby dodać wiele elementów. Przygotowujemy naprawdę uroczą platformówkę, która może bawić każdego.”

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/littlebigplanet_3/news/littlebigplanet_3_has_been_in_development_for_3_years.html

Tagi: LittleBigPlanet 3 Media Molecule Sumo Digital